Depilacja laserowa - dowolne 2 obszary

Opis

1. Podstawowe

Utrzymanie efektu: zazwyczaj dożywotnio (efekt może być zaburzony np. przez zmiany hormonalne, ciążę, itd.)

Partia ciała: ciało, twarz

Inwazyjność: małoinwzyjny

Ilość powtórzeń: 6-12

Sposób działania: laser

2. Opis

Laser Vectus jest najnowocześniejszą dostępną na rynku światowym metodą depilacji laserowej. Jest produkowany przez amerykańską firmę Palomar Medical Technologies i jest udoskonalonym następcą wiodącego przez ostatnie 15 lat diodowego lasera LightSheer. Pozwala na skuteczne, w większości przypadków bezbolesne (w zależności od indywidualnych predyspozycji) i błyskawiczne uzyskanie oczekiwanych efektów.

Dlaczego Palomar VECTUS jest uznawany za najlepszy laser do depilacji na świecie!

Największy zakres fal - największa siła działania i spektakularne efekty - VECTUS jest laserem diodowym, czyli najlepiej sprawdzającym się rodzajem lasera w depilacji. Dodatkowo w stosunku do konkurencji wyróżnia go największy zakres fal o długości do 830 nm, a co za tym idzie największa moc i skuteczność działania. Nie bez powodu jest stosowany w czołowych klinikach medycyny estetycznej w Polsce .

Depilacja przez cały rok - laser VECTUS jako jedyny na świecie został wyposażony w inteligentny czytnik poziomu melaniny Skintel. Określa on indywidualny poziom melaniny, dzięki czemu dobiera optymalne parametry zabiegu dla danego pacjenta. Największą jego zaletą jest możliwość zastosowania go do wszystkich kolorów włosów i skóry, bez ryzyka słabszych rezultatów, dzięki czemu można depilować się niezależnie od pory roku i koloru włosa.

Dzięki systemowi Skintel, w przeciwieństwie do innych laserów, ryzyko poparzenia Pacjenta jest zminimalizowane praktycznie do zera. W związku z czym jest to zabieg bezpieczny. Dodatkowo system Skintel maksymalizuje efekty depilacji ponieważ dobiera maksymalną bezpieczną dawkę lasera, bazując nie na subiektywnej ocenie osoby wykonującej zabieg, a na komputerowym pomiarze melaniny.

Advanced Contact Cooling - komfort zabiegu zapewniony jest poprzez zastosowanie specjalnej głowicy Advanced Contact Cooling. Rozwiązanie to pozwala na chłodzenie skóry przed, w trakcie i po emisji światła, dzięki czemu wyczuwalność ciepła w trakcie procedury maleje, a komfort zabiegu wzrasta

3. Zastosowanie

Depilacja owłosienia całego ciała.

4. Efekty

Usuwanie owłosienia zawsze wymaga kilku wizyt, zazwyczaj od 5-8, przede wszystkim ze względu na właściwości wzrostu włosów u człowieka, które rosną nierównomiernie i w momencie przeprowadzania pierwszego zabiegu możliwe jest usunięcie tylko części włosów, po których możliwe jest usunięcie niechcianego owłosienia. Wizyty odbywają się w odstępach 4-10 tygodni. Laser VECTUS jest powszechnie uznawany za najlepszy i najskuteczniejszy laser depilacyjny na świecie.

5. Przygotowanie do zabiegu

Bezpośrednio przed zabiegiem należy ogolić depilowaną okolicę oraz zostawić kilka włosów, aby można było ocenić ich grubość.

Przed zabiegiem nie można wyrywać włosków pęsetą, depilatorem, woskiem, tylko golić maszynką albo przycinać przy skórze nożyczkami. Depilację kremem należy zaprzestać 7 dni przed laserową epilacją.

Przed zabiegiem nie stosować kremów z retinoidami oraz z kwasami, czyli substancji złuszczających. O wszystkich stosowanych lekach doustnych i miejscowych należy poinformować lekarza przeprowadzającego zabieg.

6. Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem skóra powinna być czysta, ogolona i niczym nieposmarowana. Po wykluczeniu wszystkich przeciwwskazań można przejść od razu do zabiegu. Zabieg depilacji laserowej laserem Vectus skład się z:

  • Wyboru odpowiedniej głowicy w zależności od depilowanego obszaru.
  • Pobrania pomiaru ze skóry pacjenta dotykowym czytnikiem poziomu aktywnej melaniny Skintel.
  • Analiza parametrów: grubości, gęstości i koloru włosów oraz parametru fototypu pobranego za pomocą Skintel.
  • Przekazanie odczytu aktywnej melaniny w skórze do platformy Vectus i ustawienie na ich podstawie parametrów zabiegów.
  • Zabieg depilacji laserowej, podczas którego komfort pacjentowi zapewnia zastosowana w głowicach technologia Advanced Contact Cooling.

Reakcją naturalną po zabiegu jest rumień i obrzęk krótkotrwały, okołomieszkowy. Skutki uboczne są rzadkie (np. strupki, pęcherzyki), zazwyczaj związane z nietrzymaniem się zasad przygotowania do zabiegu i postępowania po nim. W celu osiągnięcia zamierzonego efektu, zabieg należy powtórzyć kilkukrotnie w odstępie 4-10 tygodni w zależności od depilowanej partii.

7. Przeciwwskazania

świeża opalenizna

ciąża i okres karmienia piersią

przerwana ciągłość naskórka

epilepsja

leki, zioła foto-uczulające

terapia retinoidami (witamina A)

przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi

łuszczyca, bielactwo

cukrzyca

bliznowce

aktywne infekcje skórne

rozrusznik serca

świeże zabiegi chirurgiczne

8. Po zabiegu

Naturalny objawem pojawiającym się po zabiegu jest obrzęk oraz zaczerwienienie zazwyczaj ustępujące po kilku godzinach (ale może utrzymywać sie do trzech dni). W celu zapewnienia odpowiedniej regeneracji skórze po depilacji i zapobieganiu skutkom ubocznym należy stosować się do kilku zasad:

Myć skórę żelem bezmydłowym, tonikiem bezalkoholowym lub czystą wodą.

Stosować kosmetyki łagodzące.

Skórę osuszać delikatnie, nie pocierać.

Odrastające włosy nie usuwać za pomocą wosku, pęsety, depilatora.

Nie opalać się min. 4 tygodnie po zabiegu.

Używać kremów z filtrem UVA i UVB o wysokich wskaźnikach ochrony.

Unikać basenu i sauny.

Unikać opiętej odzieży.