Mikrodermabrazja diamentowa

Opis

1. Podstawowe

Utrzymanie efektu: indywidualnie

Partia ciała: dekolt, szyja, twarz

Inwazyjność: nieinwazyjny

Ilość powtórzeń: 2-10

Sposób działania: technologia Hi-Tech

2. Opis

Mikrodermabrazja diamentowa jest jednym ze sposobów na oczyszczanie skóry. Wyróżnia się dużą skutecznością, lecz nie jest to zabieg bankietowy – skóra po nim może potrzebować kilku dni na regenerację.

Mikrodermabrazja to ogólna nazwa zabiegu oczyszczającego skórę, polegającego na mechanicznym ścieraniu martwego naskórka. Jest kilka rodzajów mikrodermabrazji: diamentowa, korundowa i tlenowa, różniących się rodzajem wykorzystywanego materiału ścierającego.

Do zabiegu mikrodermabrazji diamentowej używa się syntetycznych lub naturalnych diamentów osadzonych na głowicy urządzenia. Efektem jest głębokie oczyszczanie, a martwy, złuszczany podczas zabiegu naskórek, jest od razu zasysany pompą umieszczoną na głowicy, co zapobiega tworzeniu się pyłu. Tak mocny peeling stymuluje skórę do wzmożonej produkcji nowych komórek naskórka. Można wykonywać go na twarzy, plecach i dekolcie.

3. Efekty

Rezultaty mikrodermabrazji diamnetowej to:

wygładzenie skóry,

oczyszczenie porów,

poprawa napięcia skóry,

rozjaśnienie przebarwień,

usunięcie zaskórników,

spłycenie drobnych zmarszczek.

4. Przebieg zabiegu

Na 24 godziny przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny i polopiryny.

Zabieg mikrodermabrazji trwa ok. 20-30 min. Osoba go wykonująca przesuwa po skórze głowicę ścierającą i jednocześnie zasysającą ścierany materiał. Głębokość złuszczania ustalana jest indywidualnie w zależności od grubości skóry i warstwy martwego naskórka. Mikrodermabrazja diamentowa nie jest zabiegiem bolesnym i nie wymaga znieczulenia skóry. Po zabiegu nakładana jest maseczka odżywiająca.

5. Przeciwwskazania

stany ropne,

trądzik różowaty,

skaleczenia,

choroby skóry,

teleangiektazja – widoczne rozszerzone naczynia krwionośne,

nowotwory skóry,

naczyniaki jamiste,

ciąża.

6. Po zabiegu

Dobę po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i podrażniona - warto wówczas zrezygnować z makijażu. Przez 48 godzin po zabiegu nie wolno korzystać z basenu z chlorowaną wodą. Należy przez co najmniej 2 tygodnie unikać wystawiania skóry na promieniowanie UV i używać kremów z wysokim filtrem. Warto też zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu.

7. Powtórzenia

Aby całkowicie usunąć warstwę martwego naskórka i dogłębnie oczyścić pory potrzebnych jest od 2 do 10 zabiegów. Zabieg można wykonywać co 2 tygodnie, osoby o grubszej skórze mogą poddawać się mikrodermabrazji nawet co tydzień.

Cennik

Usługa
Cena
Mikrodermabrazja diamentowa twarz, szyja
150,00 zł
Mikrodermabrazja diamentowa twarz, szyja, dekolt
180,00 zł