Leczenie łysienia - DERMAPEN

Opis

1. Podstawowe

Utrzymanie efektu: miesięcy

Partia ciała: głowa, włosy

Inwazyjność: małoinwzyjny

Ilość powtórzeń: 3-6

Sposób działania: zabieg iniekcyjny

2. Opis

DERMAPEN jest bardzo wszechstronnym urządzeniem a zabiegi z jego wykorzystaniem można stosować na całym ciele również na skórze głowy. Wykonywana za jego pomocą mezoterapia mikroigłowa głowy to bardzo innowacyjny sposób walki z wypadającymi włosami. Cała tajemnica skuteczności zabiegu tkwi w systemie pulsujących igieł. Powstałe mikrourazy wykorzystują naturalne zdolności organizmu do naprawy skóry oraz fizjologicznej indukcji kolagenu. Pobudzone zostają procesy naprawcze, co prowadzi do intensywnej regeneracji obszaru, który został poddany terapii. Ideą terapii jest więc regularne i przewidywalne uszkodzenie głębszych warstw skóry głowy, co ma pobudzić ją do wzmożonej regeneracji i odrostu włosów. Głębokość perforacji skóry jest dobierana indywidualnie do potrzeb pacjenta, w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm, co pozwala na pełną kontrolę przeprowadzanego zabiegu. Zabieg zwiększa również przepuszczalność skóry, dzięki czemu do głębokich warstw skóry możemy wtłoczyć witaminowe koktajle lub osocze bogatopłytkowe. Natomiast już samo nakłuwanie sprawia, że znacznie poprawia się mikrokrążenie, co jest niezwykle korzystne w leczeniu wypadających włosów.

3. Zastosowanie

Najczęstszymi przyczynami łysienia u kobiet i mężczyzn jest łysienie androgenne, które jest uwarunkowane genetycznie i polega na stopniowej, przewlekłej redukcji liczby włosów oraz zmniejszenia ich grubości w okolicach androgenozależnych, takich jak: czoło (zakola), ciemię (szczyt głowy) i skronie. Poza tym częstymi przyczynami utraty włosów bywają np. odchudzanie, zła dieta, wyniszczające choroby, przebiegające z gorączką i powodujące utratę masy ciała, odwodnienie, cukrzyca i choroby tarczycy, niedokrwistość, brak witamin i minerałów w pokarmie, przyjmowanie różnych leków, stres czy wahania hormonalne (ciąża, połóg, menopauza).

Dermapen to urządzenie medyczne, dzięki któremu możemy pobudzić w sposób naturalny m.in. procesy regeneracyjne na skórze głowy, stymulując ją poprzez wykonywanie nakłuć ze specjalnymi substancjami odżywczymi. Jest to metoda odpowiednia, do każdego rodzaju łysienia.

4. Efekty

Zabieg jest bardzo skuteczny i doskonale sprawdza się przy leczeniu wypadania włosów. Dzięki niemu skóra głowy staje się zregenerowana, struktura włosów ulega znacznej poprawie, a proces wypadania zostaje zahamowany.

Po kilku tygodniach od zabiegu, w zależności od stanu wyjściowego, poprawia się zarówno jakość włosów, jak i ich gęstość. Włosy stają się grubsze, mniej łamliwe. Pobudzone jest szybsze odrastanie włosów. Wypadanie włosów stopniowo się zmniejsza. W niektórych przypadkach udaje się zatrzymać proces utraty włosów i przywrócić ich dawną gęstość.

Na efekt należy poczekać kilka tygodni po wykonaniu serii zabiegów. Seria zabiegów powinna składać się z 3-6 zabiegów wykonywanych w odstępach 2-3 tygodniowych.

W zależności od przyczyny łysienia, może zaistnieć konieczność powtarzania serii zabiegów lub wykonywania pojedynczych zabiegów podtrzymujących co kilka miesięcy.

5. Przygotowanie do zabiegu

Nie ma potrzeby wykonywania żadnych zabiegów przygotowujących. Trzeba być przede wszystkim zdrowym. Nie wolno już na tydzień przed terminem zabiegu zażywać aspiryny, leków które ją zawierają oraz innych leków zmniejszających krzepliwość krwi.

6. Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem skóra pacjenta jest pokrywana kremem z substancją o działaniu znieczulającym oraz dokładnie dezynfekowana.

Następnie lekarz rozprowadza substancję, która ma być wtłoczona (kwas hialuronowy, witaminy, peptydy osocze bogatopłytkowe) oraz przystępuje do nakłuwania. Głębokość nakłuć dobierana jest przez specjalistę w zależności od rodzaju problemu oraz grubości skóry a także miejsca wykonywania zabiegu.

Zabieg trwa około 30-60 minut. W trakcie zabiegu może pojawić się zaczerwienienie oraz miejscowe delikatne krwawienie.

Pacjent bezpośrednio po zabiegu może odczuwać ciepło oraz pieczenie skóry, a po około 4 dniach może dojść do delikatnego złuszczania skóry.

7. Przeciwwskazania

ciąża i karmienie piersią,

infekcje,

choroby autoimmunologiczne,

zaburzenia krzepnięcia,

skłonność do bliznowaceń,

nadwrażliwość na preparaty używane w mezoterapii,

stosowanie leków antykoagulacyjnych (np. aspiryna),

choroby nowotworowe,

czynna opryszczka,

zmiany ropne na skórze

8. Po zabiegu

Na skórze poddawanej terapii pozostają drobne ślady po nakłuwaniu igłą i niewielkie krwiaki, które utrzymują się maksymalnie do 2 tygodni, poza tym skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta. Po zabiegu można wrócić do codziennych czynności.

Zalecane jest nakładanie specjalnych kosmetyków pozabiegowych na poddane zabiegowi okolice celem zmniejszenia pozabiegowego obrzęku. Należy całkowicie unikać słońca i solarium przez 6 tyg. po zabiegu.

Cennik

Usługa
Cena
DERMAPEN - Leczenie łysienia
400,00 zł