Mezoterapia bezigłowa

Opis

1. Podstawowe

Utrzymanie efektu: indywidualnie

Partia ciała: dekolt, szyja, twarz

Inwazyjność: nieinwazyjny

Ilość powtórzeń: 5-10

Sposób działania: technologia Hi-Tech

2. Opis

Mezoterapia bezigłowa to zabieg, który można nazwać alternatywą wobec klasycznej mezoterapii igłowej, w trakcie której pod skórę, za pomocą tysięcy mikronakłuć, wprowadzane są substancje aktywne. Formuła zabiegu z użyciem igieł – choć jest on bardzo skuteczny - może jednak odstraszać co bardziej wrażliwe osoby. Mezoterapia bezigłowa również daje świetne efekty, ale w jej trakcie nie ma potrzeby nakłuwania skóry.

Aparaty do mezoterapii bezigłowej wykorzystują zjawiska fizyczne, jakie zachodzą w komórkach skóry. W trakcie zabiegu substancje aktywne wprowadzane są pod skórę za pomocą urządzenia wytwarzającego prąd elektryczny o częstotliwości radiowej – metoda ta nosi nazwę elektroporacji. Impulsy elektryczne sprawiają, że przez pewien czas błony komórkowe stają się lepiej przepuszczalne, gdyż znajdujące się w nich kanały hydrofilowe otwierają się. To właśnie nimi preparaty aktywne docierają w głąb skóry, w konkretne, wybrane przez osobę wykonującą zabieg, miejsce. Zabieg nie uszkadza błon komórkowych, pozwala jedynie na doprowadzenie cząsteczek preparatów kosmetycznych dokładnie tam, gdzie są potrzebne. W niektórych przypadkach w trakcie zabiegu wykorzystywane są dodatkowo ultradźwięki. Za ich sprawą w tkankach tworzy się niewielkie nadciśnienie, które dodatkowo zwiększa przepuszczalność błon komórkowych: produkty przemiany materii są wtedy łatwiej wydalane, zaś ważne składniki – łatwiej przyswajane. Skojarzone działanie elektropolacji i ultradźwięków sprawia, że w głąb skóry docierać mogą również związki wielocząsteczkowe z preparatów kosmetycznych, które w innych warunkach nie byłby w stanie dotrzeć aż tak głęboko.

3. Wskazania do mezoterapii bezigłowej

Zabieg ten jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów na to, by zatrzymać młodość i zmniejszyć widoczne oznaki starzenia się skóry. Dlatego właśnie najczęstsze wskazania do mezoterapii bezigłowej to profilaktyka przeciwzmarszczkowa. Za jego pomocą można też zmniejszyć zmarszczki, które już się pojawiły, zlikwidować bruzdę nosowo-wargową, usunąć szpecące plamy i przebarwienia. Zabieg ten tonizuje również mięśnie i stymuluje procesy krążenia limfatycznego, zapobiegając tworzeniu się obrzęków.

4. Efekty

wyraźnie widoczne rezultaty liftingujące

redukcja zmarszczek i bruzd

ujędrnienie, nawilżenie, regeneracja skóry

poprawa kolorytu i struktury skóry

5. Przebieg zabiegu

Zabieg nie wymaga szczególnych przygotowań – trzeba tylko zdjąć wszelkie metalowe ozdoby. Rozpoczyna się dezynfekcją skóry, po której podłączane są elektrody. Potem do miejsca poddawanego zabiegowi kosmetyczka przykłada głowicę, którą włącza dopiero, gdy styka się ona ze skórą. Początkowo przepływ prądu jest niewielki. Ponieważ w trakcie jego działania odczuwalne jest mrowienie, kosmetyczka zwiększa przepływ stopniowo, dostosowując go zarówno do potrzeb zabiegu, jak i odczuć klientki. Co się wtedy dzieje w skórze? Urządzenie samoczynnie dzieli zabieg na cztery fazy. W pierwszej z nich pod skórę wprowadzany jest koktajl zabiegowy – po przytknięciu głowicy do skóry dochodzi do procesu elektroporacji, kiedy kanaliki w błonach komórkowych otwierają się, a substancje aktywne powoli wnikają do komórek. W fazie drugiej substancje te wprowadzane są głębiej, a w tkankach wytwarzane jest podciśnienie. Za jego sprawą z komórek wypychane są toksyny (odbywa się to przez te kanaliki, które aktualnie nie są wykorzystywane do przyswajania składników aktywnych z kosmetyków). Następnie ciśnienie w komórkach normalizuje się, a w ostatniej fazie zabiegu kanaliki są zamykane.

6. Przeciwwskazania

ciąża

karmienie piersią

choroby żył

stymulator serca

alergie, na którykolwiek ze stosowanych podczas zabiegu składników

stan zapalny skóry

gorączka

nadwrażliwość skóry

7. Po zabiegu

Zabiegi mezoterapii bezigłowej nie wyłączają cię z codziennych aktywności. Nie musisz po nim zostawać w domu, czy rezygnować z treningu na siłowni. Pamiętaj jedynie o odpowiedniej pielęgnacji domowej (dopasowane kosmetyki), które pomogą ci podtrzymać efekty.

8. Powtórzenia

Dla osiągnięcia najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii od 5 do 10 zabiegów, raz w tygodniu.

Cennik

Usługa
Cena
Mezoterapia bezigłowa twarzy
150,00 zł
Mezoteriapia bezigłowa twarz, szyja, dekolt
180,00 zł