Karboksyterapia - usuwanie rozstępów
Opis
1. Podstawowe
Utrzymanie efektu: dożywotnio
Partia ciała: plecy, uda, pośladki, ramiona, brzuch
Inwazyjność: małoinwzyjny
Ilość powtórzeń: 8-10
Sposób działania: technologia Hi-Tech
2. Opis
Przełomowa w medycynie estetycznej karboksyterapia, czyli leczenie tzw. "cudownym gazem" - dwutlenkiem węgla, daje doskonałe efekty, bez działań niepożądanych. Celem leczenia jest wywołanie silnego dotlenienia oraz poprawy mikrokrążenia i odżywienia okolic poddanych leczeniu, co skutkuje silną regeneracją, ujędrnieniem, a także zwiększeniem elastyczności i napięcia tkanek.
Karboksyterapia wypełnia CO2 przestrzenie tuż pod powierzchnią skóry, przez co organizm interpretuje to jako deficyt tlenu i odpowiada zwiększeniem przepływu krwi i czynników wzrostu. Taki napływ tlenu i składników odżywczych, poprawia krążenie i stymuluje odbudowę komórkową.
W przypadku rozstępów, za sprawą działalności dwutlenku węgla podanego śródskórnie bezpośrednio w obszar rozstępów zachodzi synteza kolagenu i elastyny, spowodowana wzmożonym przepływem krwi bogatej w tlen i substancje odżywcze.
3. Zastosowanie
Redukcja rozstępów.
4. Efekty
Karboksyterapia usprawnia proces neowaskularyzacji, czyli tworzenia nowych naczyń krwionośnych. Poprawa ukrwienia tkanek powoduje lepszą pigmentację, przez co kolor rozstępów coraz bardziej zbliża się do właściwego koloru skóry.
Co najistotniejsze, karboksyterapia jest obecnie jedyną znaną metodą walki zarówno ze świeżymi rozstępami, jak i tymi w fazie zanikowej. Badania kliniczne udowadniają ponad 90% skuteczność w poprawie koloru i struktury rozstępów. Eliminacja rozstępów jest trwała, a pierwszy efekt widoczny jest już po jednym zabiegu. Najlepsze efekty uzyskuje się wówczas, gdy zabiegi przeprowadza się w równych odstępach czasu. Zwykle 8-10 zabiegów w odstępach dwutygodniowych.
5. Przygotowanie do zabiegu
Jeśli nie występują przeciwwskazania do zabiegu nie wymaga on specjalnego przygotowania.
6. Przebieg zabiegu
Karboksyterapia polega na pod- lub śródskórnej iniekcji dwutlenku węgla w celach terapeutycznych. Wstrzyknięcie dawki CO2 w tkankę powoduje szybszy przepływ krwi, tlenu, a także składników odżywczych. Na skutek działań obronnych organizmu pojawia się stan zapalny, którego efektem jest wzmożona produkcja włókien kolagenowych (tych samych, których zerwanie jest powodem powstawania rozstępów). Pełen proces regeneracyjny, w miejscu poddanemu terapii dwutlenkiem węgla, trwa kilka miesięcy.
Podczas zabiegu tępe ciśnienie odczuwalne jest przez 2-4 minut. Skóra może być nieco podrażniona co wspomaga proces produkcji kolagenu. U pacjentów mogą wystąpić niewielkie zasinienia.
7. Przeciwwskazania
hemofilię, chorobę Willebrand`a, zaburzenia w gojeniu
anemię zaawansowaną
ciężkie choroby płuc, serca, nerek, układu odpornościowego
epilepsję
nowotwory
jaskrę
infekcje bakteryjne
opryszczka w II i III fazie
trądzik różowaty aktywny
ciąża i laktacja
8. Po zabiegu
W trakcie serii zabiegów nie należy skorzystać z: opalania i solarium (minimum 7 dni od zabiegu), sauny, łaźni, gorących kąpieli, jaccuzi, basenu. W ciągu 24 h należy ograniczyć wysiłek fizyczny.