Karboksyterapia - usuwanie rozstępów

Opis

1. Podstawowe

Utrzymanie efektu: dożywotnio

Partia ciała: plecy, uda, pośladki, ramiona, brzuch

Inwazyjność: małoinwzyjny

Ilość powtórzeń: 8-10

Sposób działania: technologia Hi-Tech

2. Opis

Przełomowa w medycynie estetycznej karboksyterapia, czyli leczenie tzw. "cudownym gazem" - dwutlenkiem węgla, daje doskonałe efekty, bez działań niepożądanych. Celem leczenia jest wywołanie silnego dotlenienia oraz poprawy mikrokrążenia i odżywienia okolic poddanych leczeniu, co skutkuje silną regeneracją, ujędrnieniem, a także zwiększeniem elastyczności i napięcia tkanek.

Karboksyterapia wypełnia CO2 przestrzenie tuż pod powierzchnią skóry, przez co organizm interpretuje to jako deficyt tlenu i odpowiada zwiększeniem przepływu krwi i czynników wzrostu. Taki napływ tlenu i składników odżywczych, poprawia krążenie i stymuluje odbudowę komórkową.

W przypadku rozstępów, za sprawą działalności dwutlenku węgla podanego śródskórnie bezpośrednio w obszar rozstępów zachodzi synteza kolagenu i elastyny, spowodowana wzmożonym przepływem krwi bogatej w tlen i substancje odżywcze.

3. Zastosowanie

Redukcja rozstępów.

4. Efekty

Karboksyterapia usprawnia proces neowaskularyzacji, czyli tworzenia nowych naczyń krwionośnych. Poprawa ukrwienia tkanek powoduje lepszą pigmentację, przez co kolor rozstępów coraz bardziej zbliża się do właściwego koloru skóry.

Co najistotniejsze, karboksyterapia jest obecnie jedyną znaną metodą walki zarówno ze świeżymi rozstępami, jak i tymi w fazie zanikowej. Badania kliniczne udowadniają ponad 90% skuteczność w poprawie koloru i struktury rozstępów. Eliminacja rozstępów jest trwała, a pierwszy efekt widoczny jest już po jednym zabiegu. Najlepsze efekty uzyskuje się wówczas, gdy zabiegi przeprowadza się w równych odstępach czasu. Zwykle 8-10 zabiegów w odstępach dwutygodniowych.

5. Przygotowanie do zabiegu

Jeśli nie występują przeciwwskazania do zabiegu nie wymaga on specjalnego przygotowania.

6. Przebieg zabiegu

Karboksyterapia polega na pod- lub śródskórnej iniekcji dwutlenku węgla w celach terapeutycznych. Wstrzyknięcie dawki CO2 w tkankę powoduje szybszy przepływ krwi, tlenu, a także składników odżywczych. Na skutek działań obronnych organizmu pojawia się stan zapalny, którego efektem jest wzmożona produkcja włókien kolagenowych (tych samych, których zerwanie jest powodem powstawania rozstępów). Pełen proces regeneracyjny, w miejscu poddanemu terapii dwutlenkiem węgla, trwa kilka miesięcy.

Podczas zabiegu tępe ciśnienie odczuwalne jest przez 2-4 minut. Skóra może być nieco podrażniona co wspomaga proces produkcji kolagenu. U pacjentów mogą wystąpić niewielkie zasinienia.

7. Przeciwwskazania

hemofilię, chorobę Willebrand`a, zaburzenia w gojeniu

anemię zaawansowaną

ciężkie choroby płuc, serca, nerek, układu odpornościowego

epilepsję

nowotwory

jaskrę

infekcje bakteryjne

opryszczka w II i III fazie

trądzik różowaty aktywny

ciąża i laktacja

8. Po zabiegu

W trakcie serii zabiegów nie należy skorzystać z: opalania i solarium (minimum 7 dni od zabiegu), sauny, łaźni, gorących kąpieli, jaccuzi, basenu. W ciągu 24 h należy ograniczyć wysiłek fizyczny.

Cennik

Usługa
Cena
Karboksyterapia - Blizny, rozstępy – 1 zabieg
200,00 zł
Karboksyterapia - Blizny, rozstępy – Pakiet 10 zabiegów
1500,00 zł
Karboksyterapia + Endermologie - 10 zabiegów
2000,00 zł
Laser Fotona na rozstępy no limit + Karboksyterapia 10 zabiegów
2500,00 zł