Lipoliza iniekcyjna

Opis

1. Podstawowe

Utrzymanie efektu: dożywotnio

Partia ciała: nogi, ciało, bryczesy, uda, pośladki, ramiona, brzuch

Inwazyjność: małoinwzyjny

Ilość powtórzeń: 1-3

Sposób działania: zabieg iniekcyjny

2. Opis

Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem w pełni bezpiecznym oraz mało inwazyjnym, polegającym na trwałym rozpuszczeniu nadmiernie nagromadzonych złogów tłuszczowych. Za pomocą wstrzyknięć pod skórę podawane są substancje, które skutecznie rozpuszczają komórki będące składnikami budulcowymi tkanki tłuszczowej, pozwalając w ten sposób na bezoperacyjną metodę eliminowania nadmiaru tłuszczu. Podawany preparat o udowodnionym działaniu wywołuje proces lipolizy (adpipocytolizy), czyli całkowitego zniszczenia komórki tłuszczowej.

W ALLESTETIS lipoliza iniekcyjna jest wykonywana jednym z najskuteczniejszych preparatów na rynku, czyli Dermastabilon. Ilość preparatu zastosowanego w trakcie zabiegu zależy przede wszystkim od ilości tkanki tłuszczowej pacjenta w obszarze ciała poddawanemu terapii.

3. Zastosowanie

Lipoliza iniekcyjna jest nowoczesnym i nieoperacyjnym zabiegiem medycyny estetycznej stosowanym do usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Ta innowacyjna metoda modelowania sylwetki pozwala nie tylko wyszczuplić ciało, ale także precyzyjnie wymodelować kontury figury. Zabieg lipolizy iniekcyjnej daje możliwość skutecznej likwidacji nagromadzonych fałd tłuszczu, które nie zmniejszają się pomimo stosowania odpowiedniej diety oraz intensywnych ćwiczeń fizycznych.

Zmniejszenie obwodu po jednym zabiegu o 4-6 cm to efekty najskuteczniejszej nieoperacyjnej metody likwidacji zbędnej tkanki tłuszczowej.

Zabieg lipolizy jest przeznaczony dla osób z normalną wagą lub lekką nadwagą.

Dzięki lipolizie iniekcyjnej pozbędziesz się:

fałdek pod pośladkami,

tłuszczu występującego po wewnętrznej i zewnętrznej stronie ud,

lekko zaokrąglonego brzuszka,

wałeczków na plecach i w okolicach pach,

grubego, otłuszczonego "byczego" karku,

tłuszczu na ramionach i kolanach.

Lipolizę iniekcyjną wykonuje się także w celu redukcji:

tłuszczu w workach pod oczami,

podwójnego podbródka,

tzw. chomików (nadmiaru tłuszczu na policzkach).

4. Efekty

Utrata około 4-6 cm w obwodzie po jednym zabiegu, w miejscu podania preparatu – ten szybko zauważalny efekt działania lipolizy iniekcyjnej mówi sam za siebie. Efekty osiąga się już po 3-4 tygodniach. W przypadku niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej, zazwyczaj wystarczająca jest seria ok. dwóch zabiegów. Jeżeli natomiast tkanka tłuszczowa jest gruba i obfita, na przykład na brzuchu liczba zabiegów musi być znacząco większa – optymalny efekt redukcji tłuszczu wówczas uzyskuje się po wykonaniu trzech-czterech kuracji. Efekty są trwałe, pod warunkiem, że pacjent nie zacznie przybierać na wadze. Każdorazowo informację dotyczącą ilości preparatu na jeden zabieg oraz rekomendowanej ilości zabiegów podaje specjalista podczas pierwszej wizyty, ustawiającej terapię.

Zabieg pozwala na:

utratę kilku cm w obwodzie w miejscu iniekcji,

lepszy metabolizm komórek skóry,

lepsze mikrokrążenie,

stymulacja regeneracji skóry,

lepsze odżywienie skóry.

5. Przygotowanie do zabiegu

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania w domu. Przed zabiegiem lipolizy jest przeprowadzany z potencjalnym pacjentem wywiad. Osiową częścią takiego wywiadu są informacje o uczuleniach oraz przebytych i ewentualnie aktualnych chorobach klienta.

Nie należy pić kawy w dniu zabiegu.

6. Przebieg zabiegu

Lipoliza iniekcyjna jest terapią miejscową, w trakcie której starannie dobrane składniki rozbijające tkankę tłuszczową są wstrzykiwane pod skórę. Sam zabieg jest bezbolesny. Przed zabiegiem lekarz zaznacza na ciele pacjenta obszary, które mają zostać poddane wymodelowaniu. Preparat rozbijający tkankę tłuszczową jest podawany na głębokość ok. 1,5 cm pod skórę. Składniki aktywne zawarte w aplikowanym produkcie powodują rozpad komórek tłuszczowych (adypocytów), a uwolnione z nich tłuszcze przedostają się do krwi i następnie do wątroby, gdzie ulegają procesowi rozłożenia i wydalenia z organizmu. Ten całkowicie bezpieczny zabieg nie wymaga z Państwa strony żadnego wcześniejszego przygotowania. Czas trwania zabiegu wynosi od ok. dziesięciu do dwudziestu minut.

7. Przeciwwskazania

otyłość,

ciąża,

okres karmienia piersią,

cukrzyca,

padaczka,

zaburzenia immunologiczne,

niewydolność wątroby i nerek,

ostre stany zapalne,

zaburzenia krzepliwości krwi,

alergia na jaja i na soję lub inne składniki preparatu.

8. Po zabiegu

Po zabiegu może pojawić się obrzęk i utrzymujące się bolesne i piekące zaczerwienienie, swędzenie czy drobne krwiaki. Są to typowe i normalne objawy rozpadu komórek tłuszczowych. Po wykonanym zabiegu można od razu wrócić do pełnej aktywności. Zaleca się stosowanie masażu limfatycznego (Endermologie LPG Alliance), w celu ułatwienia transportu tłuszczu do wątroby i jego usunięcia z organizmu. Po zabiegu może pojawić się obrzęk i utrzymujące się bolesne i piekące zaczerwienienie, swędzenie czy drobne krwiaki. Są to typowe i normalne objawy rozpadu komórek tłuszczowych. Po wykonanym zabiegu można od razu wrócić do pełnej aktywności. Zaleca się stosowanie masażu limfatycznego (Endermologie LPG Alliance), w celu ułatwienia transportu tłuszczu do wątroby i jego usunięcia z organizmu.

Cennik

Usługa
Cena
Lipoliza iniekcyjna – Dermastabilon 1 ampułka
199,00 zł