Leczenie bruksizmu Botoxem

Opis

1. Podstawowe

Utrzymanie efektu: 6-8 miesięcy

Partia ciała: szczęka

Inwazyjność: małoinwzyjny

Ilość powtórzeń: brak

Sposób działania: zabieg iniekcyjny

2. Opis

Bruksizm, częściej nazywany po prostu nocnym „zgrzytaniem zębami” jest schorzeniem, które tylko z pozoru jest całkiem niewinne. Jego aspekt społeczny polegający na przeszkadzaniu we śnie partnerowi wydaje się być bowiem najmniejszą z jego konsekwencji. W rzeczywistości bruksizm prowadzi do rozchwiania zębów, ich ścierania, pękania szkliwa, zaburzeń prawidłowego zgryzu. W następstwie bruksizmu może dochodzić do stanów zapalnych, a nawet zwyrodnień w stawach skroniowo-żuchwowych, przewlekłych bólów głowy czy nawet migren. Ostrzykiwanie preparatem Azzalure jest jedną z niewielu skutecznych metod radzenia sobie z bruksizmem i zatrzymywania jego efektów.

3. Zastosowanie

Ciągłe zgrzytanie zębami oraz ich mimowolne zaciskanie jest zazwyczaj spowodowane nadmierną aktywnością mięśni żuchwy, co nazywamy bruksizmem. Przyjmuje się, że najczęstszym powodem powstawania tego schorzenia jest stres. O zabiegu warto pomyśleć wówczas, gdy poprzez niewłaściwą pracę mięśni żuchwy dochodzi do:

rozchwiania zębów w szczęce,

niszczenia szkliwa,

starcia koron zębowych,

zmian w stawach żuchwowo-skroniowych,

zgrzytania zębami,

asymetrii w pracy mięśni żwaczy

4. Efekty

Bruksizm powstaje w wyniku nadaktywności mięśni żwaczy, dlatego terapia ma na celu wyeliminowanie niepotrzebnego nawyku zaciskania szczęki i ograniczenia niepotrzebnej pracy odpowiedzialnych za to mięśni. Efekt uzyskuje się w ciągu około tygodnia po zabiegu. Efekt zabiegu z użyciem Botoksu utrzymuje się od sześciu do ośmiu miesięcy. Zabieg dobrze jest powtarzać gdyż czas działania jak również odstępy między kolejnymi zabiegami wydłużają się. Po upływie czasu działania preparatu mięśnie żwacze znów zaczną pracować normalnie, a my zdecydowanie odczujemy wzmocniony nacisk w szczęce.

5. Przygotowanie do zabiegu

Brak.

6. Przebieg zabiegu

Lekarz po przeprowadzeniu wywiadu ułoży plan zabiegu dostosowany indywidualnie do potrzeb Twojej twarzy dobierając odpowiednia ilość toksyny botulinowej. Następnie w wyznaczone wcześniej miejsca w mięsień żwacz podaje botox Botox za pomocą cienkiej igły. Procedura zabiegowa jest szybka i prosta. Zabieg trwa od kilkunastu minut do pół godziny. Zalicza się do kategorii „zabiegów lunchowych” ponieważ nie zostawia praktycznie żadnych śladów. Zabieg nie jest bolesny. W miejscu podania preparatu czuć lekkie ukłucia i rozpieranie.

7. Przeciwwskazania

ciąża,

stosowanie antybiotyków,

stany grypowe,

zaburzenia przewodnictwa nerwowo – mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona),

zaburzenia krzepnięcia krwi

stosowanie leków antykoagulacyjnych (m.in.: aspiryna).

8. Po zabiegu

Zabieg jest bezpieczny i nie pozostawia śladów. Zdarza się zaczerwienie, które ustępuje po około godzinie. Należy pamiętać, że przez kolejne kilka tygodni nie rekomenduje się zabiegów wykorzystujących fale radiowe, głęboką podczerwień czy zabiegów laserowych, korzystania z solarium oraz sauny. Osłabią one oraz skrócą czas działania preparatu.

Cennik

Usługa
Cena
Leczenie bruksizmu Botoxem
1500,00 zł