Leczenie nadpotliwości Botoxem

Opis

1. Podstawowe

Utrzymanie efektu: 6 miesięcy

Partia ciała: plecy, ręce, stopy, pachy

Inwazyjność: małoinwzyjny

Ilość powtórzeń: brak

Sposób działania: zabieg iniekcyjny

2. Opis

Nadmierna potliwość w okolicy pach, pleców, dłoni czy stóp jest bardzo krępującą dolegliwością dla zmagających się z nią osób. Wywołuje nie tylko dyskomfort podczas wykonywania wielu codziennych zajęć, ale też pewne poczucie wstydu przy kontaktach zawodowych lub towarzyskich. Niestety, w większości przypadków nawet najlepsze antyperspiranty nie są w stanie poradzić sobie z nadmiernym poceniem – jest to problem, z którym najlepiej zgłosić się do lekarza, bowiem może okazać się, że jest objawem poważniejszej choroby. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na leczenie nadpotliwości, do których należą m.in. zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

3. Zastosowanie

Celem leczenia jest zablokowanie nerwów zaopatrujących gruczoły potowe w miejscach poddanych zabiegowi, co w efekcie prowadzi do uniemożliwienia nadmiernego wydzielania potu. Terapia opiera się na kilku powtarzających się zabiegach, które prowadzą do „odzwyczajenia” gruczołów potowych od nadmiernego wydzielania potu.

4. Efekty

Rezultaty leczenia odczuwalne są już po pierwszym zabiegu. Działanie botoksu rozpoczyna się po 2-3 dniach i w pełni rozwija się do 2 tygodni. Proces nadmiernego pocenia zostaje zahamowany na okres około 6-12 miesięcy, po tym czasie zabieg należy powtórzyć. U większości pacjentów po zabiegu zauważa się ogromną poprawę. Wydzielanie potu zmniejsza się prawie o 90% po tygodniu od zabiegu. Objętość wydzielanego potu powinna zmaleć przynajmniej o połowę.Trwale usunąć gruczoły potowe i problem nadpotliwości można stosując leczenie laserowe.

5. Przygotowanie do zabiegu

Przygotowanie do zabiegu od strony pacjenta polega zaś na pozbyciu się owłosienia skóry występującego w okolicy pachowej. Zabieg depilacji pacjent powinien dokonać dzień przed wyznaczonym terminem zabiegu. Ponadto w dniu, na który wyznaczony jest termin zabiegu, nie należy stosować preparatów kosmetycznych na skórę obejmującą obszar dotknięty nadpotliwością.

6. Przebieg zabiegu

Leczenie nadpotliwości botoxem trwa około 30 minut. W tym czasie obstrzykiwane są okolice pach, stóp i dłoni. W niektórych przypadkach preparat wstrzykiwany jest również w twarz. Zapobiega to nadmiernemu wydzielaniu potu. Jest to obecnie najskuteczniejsza metoda leczenia nadpotliwości.

7. Przeciwwskazania

ciąża,

stosowanie antybiotyków,

stany grypowe,

zaburzenia przewodnictwa nerwowo – mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona),

zaburzenia krzepnięcia krwi

stosowanie leków antykoagulacyjnych (m.in.: aspiryna)

8. Po zabiegu

Zabieg nie wymaga żadnej rekonwalescencji – powrót do normalnej aktywności życiowej jest natychmiastowy.

Cennik

Usługa
Cena
Leczenie nadpotliwości botoxem - Czoło
900,00 zł
Leczenie nadpotliwości botoxem - Dłonie
1700,00 zł
Leczenie nadpotliwości botoxem - Pachy
1700,00 zł
Leczenie nadpotliwości botoxem - Stopy
1700,00 zł
Leczenie neurologicznych schorzeń Botoxem do 100 jednostek
1800,00 zł
Leczenie neurologicznych schorzeń Botoxem od 100 do 150 jednostek
2200,00 zł
Leczenie neurologicznych schorzeń Botoxem od 150 do 200 jednostek
2600,00 zł
Leczenie neurologicznych schorzeń Botoxem od 200 do 250 jednostek
3000,00 zł
Leczenie neurologicznych schorzeń Botoxem od 250 do 300 jednostek
3400,00 zł
Leczenie neurologicznych schorzeń Botoxem od 300 do 350 jednostek
3800,00 zł