Peeling laserowy (Resurfacing)

Opis

1. Podstawowe

Utrzymanie efektu: 6-12 miesięcy

Partia ciała: szyja, twarz

Inwazyjność: małoinwzyjny

Ilość powtórzeń: 1-5

Sposób działania: laser

2. Opis

Peeling laserowy jest to metoda o wiele bardziej precyzyjna w usuwaniu wierzchniej warstwy skóry aniżeli zabiegi mechaniczne ( np. mikrodermabrazja) lub chemiczne ( np. kwasy ). Zabieg powoduje odmłodzenie skóry, poprawia jej gęstość i jędrność, usuwa wszelkie blizny, zmarszczki, uszkodzenie posłoneczne, powiększone pory i przebarwienia oraz ujednolica koloryt. Skóra staje się odświeżona, napięta i odzyskuje utracony blask.

Resurfacing jest najbardziej efektywną, działająca najgłębiej formą peelingu frakcyjnego. Przeznaczony jest dla osób dojrzałych, z bliznami potrądzikowymi, przebarwieniami, wyraźnymi zmarszczkami i bruzdami oraz zwiotczałą skórą.

Ten nowatorski zabieg peelingu laserowego głębokiego – resurfacingu , w naszym centrum wykonujemy laserem Er:Yag firmy Fotona Spectro SP o długości fali świetlnej 2940nm. Lasery erbowe Fotony korzystają z tej długości fali dla minimalnie ablacyjnych szybkich zabiegów, które usuwają mikroelementy uszkodzonej tkanki, czego rezultatem jest głęboki efekt termalny. Klasyczne nieablacyjne zabiegi frakcyjne pozostawiają w skórze tysiące mikroelementów składających się z gorących, martwych pozostałości leczonej tkanki. Nadmiar ciepła z tej tkanki zostaje uwięziony w skórze powodując niepotrzebny ból i dyskomfort. Głowica frakcjonująca Fotony natychmiast usuwa gorące pozostałości tkanki ze skóry, zmniejszając ból i przyśpieszając rekonwalescencje. Czyste mikrokanaliki posiadają tę samą strefę oddziaływania cieplnego jak mikrokanaliki po nieablacyjnym zabiegu frakcyjnym, lecz nie powodują irytacji, obrzęku i bólu. Po zabiegu przy pomocy frakcjonującej głowicy Fotony mikrokanaliki zamykaja się i leczą o wiele szybciej niż w przypadku klasycznych nieablacyjnych technik frakcyjnych. Laser Er:YAG Fotona Spectro SP osiąga maksimum efektów przy minimalnej głębokości penetracji wiązki laserowej. Spectro SP do szybkiej, zimnej ablacji w trybie XLP ( przedłużonego impulsu ) zapewnia najgłębsze termalne efekty. Laser ten może prowadzić ablację naskórka bądź skóry mikron po mikronie, zapewniając niezrównaną precyzję i kontrolę zabiegową, krótkie okresy rekonwalescencji oraz wyższy komfort pacjenta, a zarazem jego satysfakcję. Jednocześnie Fotona Spectro SP dzięki najwyższej mocy i zaawansowanym systemom bezpieczeństwa jest najszybszym i najbezpieczniejszym laserem na rynku. Laser Er: YAG w połączeniu z innowacyjnymi głowicami frakcjonującymi pozwala na małoinwazyjne i bezpieczne zabiegi: fotoodmładzania skóry czy usuwanie blizn lub rozstępów.

4. Zastosowanie

Peeling laserowy zaleca się głównie osobom mającym problem z:

przebarwieniam skóry powstałymi w wyniku ciąży lub karmienia piersią, zaburzeń hormonalnych, stosowanej antykoncepcji hormonalnej, nadmiarnego opalania się

stanami zapalnymi skóry

przetłuszczeniem skóry

trądzikiem i zmianami potrądzikowymi

nadmiernym łuszczeniem skóry

5. Efekty

Pojawienie się efektów zabiegu przebiega w dwóch etapach – stosunkowo szybko bo już po kilku dniach można zauważyć wyrównanie kolorytu skóry, zanikanie przebarwień, skóra staje się „świetlista” , w przeciągu 4 – 5 tygodni pojawia się poprawa gęstości skóry. Dzięki jednemu zabiegowi można osiągnąć rezultaty odpowiadające minimum 10 sesjom mikrodermabrazji.Laser wytwarza od kilkudziesięciu do kilkuset maleńkich kolumn uszkodzeń, które są otoczone zdrową skóra nie poddaną działaniu lasera. Powoduje to, iż skóra regeneruje się bardzo szybko, stymuluję produkcję kolagenu i elastyny, zagęszcza cerę, a także wytwarza kontrolowane nagrzewanie skóry, co wzmacnia efekt odmłodzenia.

6. Przygotowanie do zabiegu

Nie należy opalać się ( słońce, solarium ) przez 4 tygodnie przed zabiegiem

Nie należy stosować zabiegów złuszczających skórę ( peeling ) przez tydzień przed zabiegiem

W przypadku stosowania leków: antykoagulantów, sterydów, fotouczulających, należy je odstawić ( jeśli to jest możliwe ) 7 dni przed zabiegiem, a następnie można je stosować ponownie po 14 dniach po zabiegu

Ogolić skórę maszynką 1 dzień przed zabiegiem, nie depilować wcześniej włosów woskiem, chemicznie czy wyrywać pensetą

Nie pić alkoholu w dniu wykonywania zabiegu

Zabieg wykonuje się na skórze czystej ( należy zmyć kosmetyki przed zabiegiem )

7. Przebieg zabiegu

Specjalista przykłada do skóry laser erbowo-yagowy Fotona® i przesuwając głowicę zgodnie z techniką wykonywania pasaży naświetla powierzchnię wiązką lasera. Zabieg trwa ok 15-30 minut, w tym czasie pacjent odczuwa lekką bolesność, którą w razie potrzeby lekarz może zniwelować znieczuleniem. Na skutek działania wiązki laserowej dochodzi do odparowania wody z naskórka, przez co za ok. 3 dni o zabiegu zacznie się złuszczanie.

8. Przeciwwskazania

Świeża opalenizna,

Stosowanie samoopalacza,

Leki i zioła światłouczulające

Opryszczka,

Niewyrównana cukrzyca,

Padaczka, bielactwo i łuszczyca,

Skłonności do bliznowacenia.

9. Po zabiegu

Nie należy stosować mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu

Nie wykonywać peelingów i innych zabiegów

Nie wycierać miejsc po zabiegu gąbką lub ręcznikiem

Nie drażnić skóry w okolicy zabiegu

Nie zaleca się korzystania z gorącej kąpieli, sauny 14 dni po zabiegu

Nie zaleca się opalania ( słońce, solarium ) przez 4 tygodnie po zabiegu

Nie zaleca się wykonywania intensywnych ćwiczeń fizycznych przez 7dni po zabiegu

Przy zabiegach na twarzy, przez 4 tygodnie po zabiegu należy stosować kremy z filtrem co najmniej SPF 30

Kosmetyki można stosować dopiero po 24 godzinach po zabiegu, należy unikać preparatów na bazie alkoholu, stosować preparaty natłuszczające skórę

Przy zamykaniu dużej liczby naczyń na nogach przez kilka dni po zabiegu zaleca się noszenie pończoch uciskowych

Należy zgłosić się na wizytę kontrolną po zabiegu

Cennik

Usługa
Cena
Peeling leserowy (Resurfacing) - 1 część ciała - 1 zabieg
649,00 zł
Peeling leserowy (Resurfacing) - 1 część ciała - no limit
1799,00 zł