Leczenie łysienia - Mezoterapia Igłowa Osoczem Bogatopłytkowym

Opis

1. Podstawowe

Utrzymanie efektu: dożywotnio

Partia ciała: głowa, włosy

Inwazyjność: małoinwzyjny

Ilość powtórzeń: 4

Sposób działania: zabieg iniekcyjny

2. Opis

Osocze bogatopłytkowe jest koncentratem płytek krwi, który otrzymujemy w wyniku odwirowania i wyizolowania z krwi pełnej pacjenta. Do przygotowania PRP służy jednorazowy zestaw do izolacji płytek krwi. Aktywne trombocyty zawarte w osoczu wydzielają ważne dla regeneracji komórek skóry czynniki wzrostu, które m.in. stymulują namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka, pobudzają syntezę macierzy międzykomórkowej, aktywują mikrokrążenie, stymulują syntezę DNA, pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu.

3. Zalety zabiegu:

INNOWACYJNOŚĆ - technologia, dzięki której pozyskujemy z naszej krwi osocze bogatopłytkowe. PRP w sposób naturalny, biokompatybilny wykorzystywane jest do procesów naprawczych tkanek własnego organizmu.

SKUTECZNOŚĆ - pozyskane osocze przywraca funkcje fizjologiczne naszych komórek, regeneruje tkanki, zatrzymuje wiek komórek, przywraca im młodość.

BIOKOMATYBILNOŚĆ - zgodność tkankowa, brak negatywnego oddziaływania na własne tkanki. Osocze pozyskane w sposób ekologiczny regeneruje tkanki w zgodzie z własnym organizmem, pobudza naturalne siły organizmu do leczenia tkanek. Jest doskonałą alternatywą dla syntetycznych substancji leczniczych.

BEZPIECZEŃSTWO - osocze bogatopłytkowe pozyskane jest fizjologicznie, otrzymujemy je z komórek własnego organizmu. Podając własne osocze unikamy ryzyka alergii, redukujemy ryzyko infekcji. Nie istnieje również ryzyko pojawienia się mutacji, ponieważ czynniki wzrostu znajdujące się w pozyskanym osoczu nie wnikają do komórek, dzięki czemu nie mają wpływu na właściwości DNA tych komórek.

4. Zastosowanie

Nadmierne wypadanie włosów

Włosy zniszczone, pozbawione blasku

5. Efekty

Widoczna regeneracja struktury włosa, zahamowanie wypadania włosów i pobudzenie nowych włosów (tzw. „baby hair”) do wyrastania.

Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu. W większości przypadków kuracja wymaga 4 zabiegów, przeprowadzanych w odstępach 4 tygodni.

6. Przygotowanie do zabiegu

Zabieg nie wymaga jakiegoś specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Pacjent musi tylko pamiętać, aby trzy dni przed wykonaniem zabiegu nie przyjmował aspiryny ani innych leków, które mają wpływ na krzepliwość krwi.

7. Przebieg zabiegu

Każdy zabieg składa się z 3 etapów:

Etap I - pobranie krwi - Pacjent zgłaszający się w celu leczenia osoczem bogatopłytkowym nie musi być na czczo. Krew do badania jest pobierana w pozycji siedzącej, a u osób szczególnie wrażliwych w pozycji leżącej. Pobiera się krew z żyły.

Etap II - otrzymanie koncentratu bogatopłytkowego - Krew pobrana w jałowy sposób znajduje się w specjalnym separatorze (pojemniku do otrzymywania PRP). Następnie pobrany materiał jest wirowany w wirówce laboratoryjnej.

Etap III - podanie koncentratu bogatopłytkowego - Osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej podaje się w postaci iniekcji aktywowanego osocza z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii w cały obszar skóry owłosionej głowy.

8. Przeciwwskazania

choroby krwi;

nowotwory;

ciąża;

laktacja;

leczenie niektórymi rodzajami antykoagulantów (leków przeciwzakrzepowych);

czynna opryszczka;

czynna infekcja;

zmiany ropne na skórze;

infekcja ogólnoustrojowa

9. Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego należy unikać wszelkich ekspozycji słonecznych, a także przynajmniej przez dobę basenu, sauny i siłowni.

Nie zaleca się także używania jakichkolwiek preparatów zawierających wysokie stężenie składników oraz kwasów.

Cennik

Usługa
Cena
Mezoterapia Igłowa – Łysienie - Osocze bogatopłykowe 1 ampułka
700,00 zł