Kwas hialuronowy

Opis

1. Podstawowe

Utrzymanie efektu: 6-12 miesięcy

Partia ciała: policzki, usta, twarz

Inwazyjność: małoinwzyjny

Ilość powtórzeń: brak

Sposób działania: zabieg iniekcyjny

2. Opis

Kwas hialuronowy to polisacharyd, występujący we wszystkich organizmach żywych. Należy do najliczniejszej grupy związków mających identyczną budowę chemiczną tak u bakterii jak i człowieka. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody. Może być bezpiecznie stosowany bez konieczności wykonywania testów. Ulega całkowitej degradacji izowolemicznej, w miarę upływu czasu materiał wchłania się. W zależności od gęstości utrzymuje się w organizmie od 4 do 12 miesięcy. Obecnie kwas hialuronowy jest najczęściej stosowanym wypełniaczem na świecie.

Unikalną cechą tej technologii jest proces stabilizacji, minimalnie modyfikujący łańcuchy kwasu hialuronowego. Daje to w konsekwencji jedyny produkt stabilizowany, różniący się od naturalnego kwasu hialuronowego w mniej niż 1%. Minimalna modyfikacja cząsteczki, zapewnia długotrwały efekt estetyczny oraz najwyższy profil bezpieczeństwa.

3. WSKAZANIA:

drobne zmarszczki,

ogólna poprawa jakości skóry twarzy, szyi, dekoltu i rąk,

wiotka i sucha skóra,

do podtrzymania efektu innych zabiegów medycyny estetycznej,

pobudzenie produkcji kolagenu,

likwidacja fotouszkodzeń,

spłycenie i/lub likwidacja blizn po trądziku.

4. Efekty

Dostarczając kwas hialuronowy bezpośrednio do skóry uzyskujemy natychmiastowy i długotrwały efekt zdrowej, gładkiej i promiennej cery bez zmarszczek i niedoskonałości. Plusem jest również dogłębne nawilżenie, tak niezbędne do skutecznej walki ze efektami starzenia. Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne, dają natychmiastowe efekty, niemniej jednak nie są to zabiegi, które wykonujemy raz na zawsze. Po 6-18 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji i ulegają całkowitemu wchłonięciu. Należy wówczas zabieg powtórzyć, co z jednej strony uznać można za wadę, z drugiej zaś za zaletę, ponieważ dzięki temu są to zabiegi całkowicie bezpieczne. Dają gwarancję, że po jakimś czasie efekt minie i nie spowoduje trwałej zmiany w wyglądzie twarzy. Proces ten jest więc w stu procentach odwracalny w czasie.

5. Przygotowanie do zabiegu

Na 7 dni przed zabiegiem podania kwasu hialuronowego należy unikać przyjmowania leków hamujących agregację płytek krwi (po konsultacji z lekarzem prowadzącym), niesteroidowych leków przeciwzapalnych oraz ziołowych preparatów Gingko Biloba, Aspiryny i witaminy C.

W dniu zabiegu należy unikać wahań termicznych otoczenia (nie korzystamy z sauny, solarium, łaźni parowej, itp.), jak również unikać intensywnego wysiłku fizycznego.

Ponadto zaleca się doustne przyjmowanie leku Heviran na 3 dni przed zabiegiem i 3 dni po zabiegu powiększania ust lub modelowania.

6. Przebieg zabiegu

Preparaty do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym mają postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty. Lekarz podaje preparat wzdłuż zmarszczek, a następnie masuje okolicę poddaną zabiegowi, aby preparat pod skórą równomiernie się ułożył.

Podawane są bardzo cienkimi igłami co zmniejsza doznania bólowe. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki. Zabieg trwa zazwyczaj do 30 minut. Rezultat można obejrzeć natychmiast w lusterku. Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia.

7. Przeciwwskazania

choroby krwi;

nowotwory;

ciąża;

laktacja;

leczenie niektórymi rodzajami antykoagulantów (leków przeciwzakrzepowych);

czynna opryszczka;

czynna infekcja;

zmiany ropne na skórze;

infekcja ogólnoustrojowa

skłonność do powstawania blizn przerostowych

nadwrażliwość na kwas hialuronowy

8. Po zabiegu

Pacjent po zabiegu może odczuwać niewielki ból, obrzęk, zaczerwienienie skóry, ewentualnie mogą wystąpić drobne zasinienia w miejscach wstrzyknięć. Objawy te powinny ustąpić całkowicie w ciągu kilku dni. Przez 12 godzin nie powinno się nakładać kosmetyków kolorowych. Przez kilka następnych dni należy unikać przegrzewania twarzy. Po leczeniu przez dwa tygodnie unikać silnego nasłonecznienia (solarium) i nagrzewania (sauna).

Cennik

Usługa
Cena
Kwas hialuronowy - Filorga ART Filler Fine Lines 1 ml
1100,00 zł
Kwas hialuronowy - Filorga ART Filler Lips 1 ml
1100,00 zł
Kwas hialuronowy - Filorga ART Filler Universal 1,2 ml
1200,00 zł
Kwas hialuronowy - Filorga ART Filler Voluma 1,2 ml
1200,00 zł
Kwas hialuronowy - Filorga Soft Lips
1100,00 zł
Kwas hialuronowy - Juvéderm® ULTRA 3 - 1 ml
1200,00 zł
Kwas hialuronowy - Profhilo 2 ml
1400,00 zł
Kwas hialuronowy - Restylane Kysse 1ml
1100,00 zł
Kwas hialuronowy - Restylane Lyft z lidokainą 1 ml
1200,00 zł
Kwas hialuronowy - Restylane Refyne Lidocaine 1 ml
1100,00 zł
Kwas hialuronowy - Restylane Skinboosters Vital Light 1ml
1000,00 zł