Endolifting 4 D

Opis

1. Podstawowe

Utrzymanie efektu: miesięcy

Partia ciała: twarz, dekolt, szyja, podbródek

Inwazyjność: małoinwzyjny

Ilość powtórzeń: 1-2

Sposób działania: laser

2. Opis

Endolifting Fotona4D® to zabieg przeciwstarzeniowy. Składa się z czterech innowacyjnych procedur, które działają na różnych głębokościach skóry, zarówno na naskórek jak i na skórę właściwą. Umożliwia osiągnięcie spektakularnych efektów w terapii anti-aging. W zależności od jakości skóry, Endolifting Fotona4D® w relatywnie szybkim czasie będzie miał zbawienny wpływ na wygląd Twojej twarzy, szyi i dekoltu. Unikatowość tej metody polega na połączeniu dwóch uzupełniających się długości fal lasera Er:YAG i Nd:YAG, dzięki którym uaktywniane są procesy przebudowy wewnętrznych i zewnętrznych warstw skóry.

Procedura nr 1: EndoLifting®

To jedyny na świecie zabieg przeciwstarzeniowy wykonywany wewnątrz jamy ustnej (policzki, górna i dolna warga). Za pomocą energii lasera stymuluje się mięśnie okolic ust do skurczu. Celem endoliftingu jest przywrócenie mięśniom prawidłowego napięcia, koniecznego do utrzymania właściwego owalu twarzy. Mięśnie stanowią bowiem rusztowanie dla skóry. Światło lasera działa też na włókna budujące strukturę skóry. Ich termiczne kontrolowane uszkodzenie pobudza komórki skóry do produkcji nowych, zdrowych włókien kolagenowych. Dzięki działaniu termicznemu uzyskujemy wypełnienie bruzd nosowo-wargowych, linii marionetki, spłycenie drobnych zmarszczek wokół ust oraz widoczne zagęszczenie skóry.

EndoLifting® jest całkowicie bezinwazyjny i bezbolesny. Jak twierdzą pacjentki, odczuwa się tylko przyjemne ciepło. Zaraz po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności. EndoLifting® można wykonywać przez cały rok.

Procedura nr 2: FRAC3®

Drugi etap zabiegu Fotona4D® to FRAC3®. To metoda, za pomocą której niszczone są niedoskonałości skóry na różnych jej głębokościach. Laser działa intuicyjnie. Napotykając na: rozszerzone naczynka, nadaktywne gruczoły łojowe, przebarwienia, niewłaściwe włókna kolagenowe, eliminuje je. Zdrowe obszary skóry pozostawia w stanie nienaruszonym.

Ogniska uszkodzenia zlokalizowane są bowiem głównie w miejscach już istniejących defektów struktury skóry właściwej i naskórka. Miejsca te otoczone są zdrową tkanką, co przyspiesza i wspomaga gojenie. Nieablacyjna i samoindukcyjna procedura FRAC3® jest całkowicie bezpieczna oraz wysoce skuteczna w polepszaniu jakości skóry.

Efektem zabiegu jest regulacja wydzielania sebum, zwężenie widoczności porów, ujednolicenie kolorytu skóry, zwężenie rozszerzonych naczynek albo zmniejszenie ich widoczności i stymulacja odbudowy kolagenu. Procedura FRAC3® jest bezinwazyjna, bezbolesna, nie wymaga okresu rekonwalescencji, po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności.

Uwaga! Zabieg FRAC3® można wykonywać tylko w okresie jesienno-zimowym.

Procedura nr 3: PIANO®

Trzeci etap zabiegu Fotona4D® to termolifting PIANO®. Za pomocą lasera, którego światło charakteryzuje się superdługim, sekundowym impulsem, dochodzi do głębokiego równomiernego rozgrzania struktur skóry właściwej do 42 °C. Wywołany efekt termiczny skutkuje natychmiastowym obkurczeniem włókien kolagenowych, a jednocześnie jest sygnałem dla komórek skóry właściwej do rozpoczęcia procesu produkcji nowego, zdrowego kolagenu i elastyny. Następuje poprawa jędrności, gęstości, elastyczności skóry, poprawa owalu twarzy, wypełnienie bruzd, zmniejszenie widoczności zmarszczek.

Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności.

Uwaga! Zabieg PIANO® można wykonywać tylko w okresie jesienno-zimowym.

Procedura nr 4: SupErfacial™

Czwarty etap zabiegu Fotona4D® to delikatny peeling laserowy SupErfacial™. To tzw. zimna ablacja. Jest dopełnieniem pozostałych etapów Fotony 4D i służy do odparowania wierzchniej warstwy naskórka, dzięki czemu następuje jego delikatne złuszczenie, którego celem jest wyrównanie struktury skóry i przywrócenie jej promiennego wyglądu. Pozwala to na wyrównanie kolorytu oraz struktury skóry, zmniejszenie widoczności przebarwień i blizn.

Podczas zabiegu może wystąpić lekkie uczucie pieczenia, które jest zjawiskiem pożądanym. Po kilku dniach może wystąpić delikatne złuszczenie naskórka. Przez kilka dni skóra może być zaczerwieniona, lekko podrażniona. Zaleca się wówczas stosowanie odpowiednich preparatów łagodzących

3. Efekty

Rezultaty Endoliftingu to:

spłycenie bądź całkowite usunięcie zmarszczek,

wypełnienie bruzd wargowo-nosowych,

zwiększenie napięcia i elastyczności skóry twarzy,

poprawa kondycji i jakości skóry,

zwiększenie zagęszczenia skóry,

usunięcie nierówności,

zamknięcie porów,

rozświetlenie skóry.

4. Przebieg zabiegu

Endolifting polega na skanowaniu wewnętrznych mięśni w jamie ustnej, bocznych mięśni jarzmowych oraz górnej i dolnej części ust. Celem tego etapu zabiegu jest zwiększenie napięcia i elastyczności tkanek poddanych terapii oraz wypełnienie bruzd nosowo-wargowych.

FraC3D polega na wybiórczym aplikowaniu na skórę impulsów lasera, tworzących zbiór równomiernie rozmieszczonych stref mikrouszkodzeń. Do efektów tego etapu zaliczamy: spłycenie drobnych zmarszczek, poprawa jakości skóry a także zwiększenie jej zagęszczenia.

Piano, podczas którego naświetla się skórę światłem lasera na głębokość około 6 mm powodując jej głęboki termolifting. Jego celem jest likwidacja blizn potrądzikowych, poprawa jakości i kondycji skóry oraz jej lifting.

Superfacial jest to czwarty etap Endoliftingu 4D, który odbywa się na zasadzie wykonywania delikatnego peelingu laserowego, czyli tzw. zimnej ablacji Er:Yag. Superfacial jest dopełnieniem wcześniejszych trzech etapów zabiegu. Możemy spodziewać się następujących efektów: poprawa wyglądu zewnętrznego skóry opierająca się przede wszystkim na jej rozświetleniu, zamknięciu porów oraz niwelowaniu nierówności skóry twarzy.

Przewidywany czas zabiegu to 2 godziny. Każdy z poszczególnych etapów Endoliftingu 4D trwa około 30 minut.

5. Przeciwwskazania

przerwana ciągłość skóry np. otwarte, gojące się rany,

ciąża,

karmienie piersią,

leki światło uczulające (tetracykliny, retinoidy),

łuszczyca (aktywna faza),

padaczka,

atopowe zapalenie skóry,

przebyte lub obecne stany nowotworowe, a przede wszystkim nowotwór skóry,

antybiotykoterapia przebyta w czasie krótszym niż 1 miesiąc,

stany zapalne w obrębie skóry.

6. Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu widoczna jest poprawa owalu twarzy, wygładzenia zmarszczek. Na skutek peelingu laserowego, który jest ostatnim etapem, skóra staje się lekko zaczerwieniona i towarzyszy jej uczucie pieczenia. Dyskomfort utrzymuje się do kilku godzin i jest związany z naturalną reakcją skóry.

Skórę należy natłuszczać odpowiednimi preparatami do momentu ustąpienia rumienia i uczucia ściągnięcia, należy unikać bezpośredniego kontaktu z promieniowaniem słonecznym przez co najmniej 1 miesiąc, dodatkowo włączając preparaty z SPF 50.

DODATKOWO:

nie stosować toników na bazie alkoholu, mydła

nie wykonywać żadnych peelingów oraz unikać substancji mogących wywołać podrażnienie

nie drażnić skóry w okolicy zabiegu

nie pocierać ręcznikiem miejsc poddanych zabiegowi

nie wykonywać makijażu do momentu ustąpienia złuszczenia naskórka

należy unikać gorących kąpieli, saun, ćwiczeń fizycznych do momentu pełnego wygojenia

7. Powtórzenia

W zależności od kondycji skóry oraz intensywności występowania zmarszczek zabieg Endoliftingu Fotona 4D jest zabiegiem jednorazowym bądź zabiegiem w serii 2. Najczęściej satysfakcjonujące efekty są osiągnięte już po pierwszym zabiegu. Drugi zabieg może być powtórzony po około 5-8 tygodniach i może on dotyczyć całej twarzy lub poszczególnych partii.

Cennik

Usługa
Cena
Endolifting 4D
3999,00 zł