DERMAPEN
Opis
1. Podstawowe
Utrzymanie efektu: dożywotnio
Partia ciała: plecy, dekolt, szyja, twarz, nogi, piersi, uda, pośladki, ramiona, brzuch,
Inwazyjność: małoinwzyjny
Ilość powtórzeń: 3-8
Sposób działania: zabieg iniekcyjny
2. Opis
DERMAPEN™ dzięki systemowi pulsujących igieł ułatwiającemu dostarczanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej zapewnia niezrównaną stymulację fibroblastów. Powstałe mikrourazy skóry wykorzystują naturalne zdolności organizmu oraz wrodzoną zdolność naprawy skóry do fizjologicznej indukcji kolagenu. Kontrolowana precyzja DERMAPEN™ pozwala na wyodrębnienie trzech faz mechanizmu jego działania w procesie pobudzania komórek skóry i odbudowy jej struktury
stymulacja produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego
stymulacja fibroblastów poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego
poprawa gęstości i elastyczności skóry
poprawa odżywienia skóry
Ideą terapii jest więc regularne i przewidywalne uszkodzenie głębszych warstw skóry w obrębie wybranego obszaru skóry, co ma pobudzić ją do wzmożonej regeneracji i odbudowania struktury skóry.
3. Zastosowanie
DERMAPEN jest bardzo wszechstronnym urządzeniem a zabiegi z jego wykorzystaniem można stosować do walki z wieloma problemami estetycznymi na całym ciele, w tym m.in. przebarwieniami, rozstępami czy bliznami potrądzikowymi.
Najlepsze rezultaty osiągane są zazwyczaj po połączeniu tej metody z osoczem bogatopłytkowym lub mezoterapią.
4. Efekty
Dzięki zdolności do regulacji procesów melanogenezy oraz mechanizmowi mikronakłuwania stymulujemy procesy regeneracyjne po zabiegu Dermapen™ a w efekcie uzyskujemy ujednolicenie koloru i struktury skóry, a dodatkowo zmuszamy organizm do wewnętrznego wytwarzania nowej skóry. Skóra staje się odnowiona i zauważamy znaczną poprawę jej struktury. Już po kilku tygodniach po zabiegu można dostrzec znaczne efekty zabiegów. Metoda mikronakłuwania frakcyjnego, poprzez stymulację produkcji kolagenu i uruchamianiu procesów naprawczych dodatkowo poprawia napięcie i elastyczność skóry, poprawia jej ukrwienie i odżywienie.
Na efekt ostateczny należy poczekać kilka tygodni po wykonaniu serii zabiegów.
Dla uzyskania satysfakcjonującego efektu seria zabiegów powinna składać się z 3-8 zabiegów wykonywanych w odstępach 6 - 8 tygodniowych. Ilość zabiegów i ich odstęp dobierane są indywidualnie.
5. Przygotowanie do zabiegu
Nie ma potrzeby wykonywania żadnych zabiegów przygotowujących. Trzeba być przede wszystkim zdrowym. Nie wolno już na tydzień przed terminem zabiegu zażywać aspiryny, leków które ją zawierają oraz innych leków zmniejszających krzepliwość krwi.
6. Przebieg zabiegu
Przed zabiegiem skóra pacjenta jest pokrywana kremem z substancją o działaniu znieczulającym oraz dokładnie dezynfekowana.
Następnie lekarz rozprowadza substancję, która ma być wtłoczona (kwas hialuronowy, witaminy, peptydy osocze bogatopłytkowe) oraz przystępuje do nakłuwania. Głębokość nakłuć dobierana jest przez specjalistę w zależności od rodzaju problemu oraz grubości skóry a także miejsca wykonywania zabiegu.
Zabieg trwa około 30-60 minut. W trakcie zabiegu może pojawić się zaczerwienienie oraz miejscowe delikatne krwawienie.
Pacjent bezpośrednio po zabiegu może odczuwać ciepło oraz pieczenie skóry, a po około 4 dniach może dojść do delikatnego złuszczania skóry.
7. Przeciwwskazania
ciąża i karmienie piersią,
infekcje,
choroby autoimmunologiczne,
zaburzenia krzepnięcia,
skłonność do bliznowaceń,
nadwrażliwość na preparaty używane w mezoterapii,
stosowanie leków antykoagulacyjnych (np. aspiryna),
choroby nowotworowe,
czynna opryszczka,
zmiany ropne na skórze
8. Po zabiegu
Na skórze poddawanej terapii pozostają drobne ślady po nakłuwaniu igłą i niewielkie krwiaki, które utrzymują się maksymalnie do 2 tygodni, poza tym skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta. Po zabiegu można wrócić do codziennych czynności.
Zalecane jest nakładanie specjalnych kosmetyków pozabiegowych na poddane zabiegowi okolice celem zmniejszenia pozabiegowego obrzęku.
Należy całkowicie unikać słońca i solarium przez 6 tyg. po zabiegu.