Karboksyterapia - usuwanie blizn

Opis

1. Podstawowe

Utrzymanie efektu: dożywotnio

Partia ciała: ciało, twarz

Inwazyjność: małoinwzyjny

Ilość powtórzeń: 8-10

Sposób działania: technologia Hi-Tech

2. Opis

Na całym świecie, karboksyterapia jest uważana jako wiodące leczenie różnych problemów natury estetycznej i nie tylko. Jest udowodnionym klinicznie, minimalnie inwazyjnym zabiegiem na odmłodzenie, przywrócenie i poprawę kondycji skóry, leczenie zmarszczek, wiotkość skóry oraz na cellulit i rozstępy.Przestrzenie tuż pod powierzchnią skóry podczas zabiegu wypełniane są CO2, przez co organizm interpretuje to jako deficyt tlenu i odpowiada zwiększeniem przepływu krwi i czynników wzrostu. Taki napływ tlenu i składników odżywczych, poprawia krążenie i stymuluje odbudowę komórkową, co w rezultacie objawia się silną regeneracją, ujędrnieniem, a także zwiększeniem elastyczności i napięcia tkanek. Za sprawą działania dwutlenku węgla podanego śródskórnie bezpośrednio w obszar blizny zachodzi synteza kolagenu i elastyny, spowodowana wzmożonym przepływem krwi bogatej w tlen i substancje odżywcze. Właściwości dwutlenku węgla pozwalają na skuteczną redukcję blizn różnego pochodzenia. Zabieg powoduje lepsze ukrwienie i odnowę skóry, przyspiesza gojenie, powoduje wygładzenie i spłycenie blizn, przywraca jędrność i elastyczność skóry.

3. Zastosowanie

Redukcja blizn.

4. Efekty

Karboksyterapia usprawnia proces neowaskularyzacji, czyli tworzenia nowych naczyń krwionośnych, co przekłada się na znaczną poprawę ukrwienia skóry. Powyższe implikuje sprawniejszą pigmentację skóry (co w efekcie przyciemnia kolor blizn do właściwego koloru skóry). Wzmożona synteza kolagenu pobudzona rozwarstwieniem CO2 wpływie na wyrównanie miejsc zmienionych. Karboksyterapia wspomaga tworzenie się nowego kolagenu, a następnie „zagęszcza” i uelastycznia skórę, aby poprawić jej wygląd. Karboxyterapia przynosi efekty w leczeniu blizn różnego pochodzenia np. po cesarskim cięciu czy usunięciu wyrostka robaczkowego.

5. Przygotowanie do zabiegu

Każde naruszenie struktury skóry prowadzi do wytworzenia się blizny. Blizna jest naturalnym, ostatnim etapem gojenia się rany. Zanim jednak powstanie blizna, urażone miejsce musi przejść przez fazę zapalną, gdy rana ulega zasklepieniu oraz fazę proliferacyjną – w czasie, której skóra ulega wzmocnieniu przez świeżo wytworzone włókna kolagenowe. Te dwa etapy trwają zwykle od dwóch do trzech tygodni. Następnie blizna „dojrzewa”, trwa przebudowa jej struktury, mająca na celu nadanie skórze możliwie największej wytrzymałości. Leczenie świeżych blizn jest niewskazane. Skóra musi się najpierw zagoić, tak aby ustąpił stan zapalny. Leczenie można rozpocząć około 2-3 tygodni po zagojeniu się rany. Jeśli nie występują przeciwwskazania do zabiegu nie wymaga on specjalnego przygotowania.

6. Przebieg zabiegu

Karboksyterapia polega na pod- lub śródskórnej iniekcji dwutlenku węgla w celach terapeutycznych. Wstrzyknięcie dawki CO2 w tkankę powoduje szybszy przepływ krwi, tlenu, a także składników odżywczych. Na skutek działań obronnych organizmu pojawia się stan zapalny, którego efektem jest wzmożona produkcja włókien kolagenowych (tych samych, których zerwanie jest powodem powstawania blizny). Pełen proces regeneracyjny, w miejscu poddanemu terapii dwutlenkiem węgla, trwa kilka miesięcy. Podczas zabiegu tępe ciśnienie odczuwalne jest przez 2-4 minut. Skóra może być nieco podrażniona co wspomaga proces produkcji kolagenu. U pacjentów mogą wystąpić niewielkie zasinienia.

7. Przeciwwskazania

hemofilia choroba Willebrand`a, zaburzenia w gojeniu

anemia zaawansowana

ciężkie choroby płuc, serca, nerek, układu odpornościowego

epilepsja

nowotwory

jaskra

infekcje bakteryjne

opryszczka w II i III fazie

trądzik różowaty aktywny

ciąża i laktacja

8. Po zabiegu

W trakcie serii zabiegów nie należy skorzystać z: opalania i solarium (minimum 7 dni od zabiegu), sauny, łaźni, gorących kąpieli, jaccuzi, basenu. W ciągu 24 h należy ograniczyć wysiłek fizyczny.

Cennik

Usługa
Cena
Karboksyterapia - Blizny, rozstępy – 1 zabieg
200,00 zł
Karboksyterapia - Blizny, rozstępy – Pakiet 10 zabiegów
1500,00 zł