Karboksyterapia - likwidacja cellulitu

Opis

1. Podstawowe

Utrzymanie efektu: dożywotnio

Partia ciała: ciało

Inwazyjność: nieinwazyjny

Ilość powtórzeń: 10

Sposób działania: technologia Hi-Tech

2. Opis

Przełomowa w medycynie estetycznej karboksyterapia, czyli leczenie tzw. "cudownym gazem" - dwutlenkiem węgla, daje doskonałe efekty, bez działań niepożądanych. Celem leczenia jest wywołanie silnego dotlenienia oraz poprawy mikrokrążenia i odżywienia okolic poddanych leczeniu, co skutkuje silną regeneracją, ujędrnieniem, a także zwiększeniem elastyczności i napięcia tkanek.

Karboksyterapia wypełnia CO2 przestrzenie tuż pod powierzchnią skóry, przez co organizm interpretuje to jako deficyt tlenu i odpowiada zwiększeniem przepływu krwi i czynników wzrostu. Taki napływ tlenu i składników odżywczych, poprawia krążenie i stymuluje odbudowę komórkową.

Obecnie jedną z najlepszych metod leczenia cellulitu jest zastosowanie karboksyterapii. Zostało udowodnione klinicznie, że zabieg karboksyterapii redukuje cellulite na poziomie 89%. Podskórne lub śródskórne iniekcje CO2 prowadzą do uszkodzenia adipocytów i wzrostu lipolizy. Powoduje to rozluźnienie struktury zwłóknień oraz zwiększa przepływy kapilarne i usprawnia przepływy limfatyczne. Zastosowanie karboksyterapii pozwala osiągnąć spektakularne efekty we wszystkich stadiach (I-IV) zaawansowania cellulitu.

Iniekcja dwutlenku węgla zwiększa przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych w miejscu poddanemu leczeniu. Kolejną istotną kwestią jest wyjątkowa wrażliwość komórek tłuszczowych na CO2. Wprowadzenie gazu w tkankę tłuszczową powoduje jego częściową przemianę w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Większe ukrwienie poprawia drenaż limfatyczny oraz metabolizm, a w efekcie prowadzi do wydalania uwolnionego tłuszczu. Mniejsza ilość komórek tłuszczowych oraz odnowienie skóry i zwiększona produkcja kolagenu prowadzi do poprawy estetyki i redukcji efektu „skórki pomarańczowej”.

3. Zastosowanie

Karboksyterapia jest idealną metodą walki z cellulitem, który jest pewnego rodzaju zespołem objawów, bowiem dotyczy nie tylko nierówności tkanki tłuszczowej ale również zatrzymaniem wody i obrzękiem, często także brakiem jędrności skóry i jej niezdrowym kolorytem. W wyniku iniekcji CO2 rozluźniają się struktury cellulitowe, pod wpływem ciśnienia gazu wykruszają się zwłókniałe przegrody międzykomórkowe, zwiększa się przepływ krwi a tym samym tkanka uprzednio objęta cellulitem, zyskuje nowe życie i wygląd.

Dodatkowo obserwujemy pełną rewitalizacje i odmłodzenie skóry, która staję się bardziej napięta i wygładzona.

4. Efekty

redukcja cellulitu,

odnowa komórek skóry,

skóra ulega wygładzeniu i ujędrnieniu,

dotlenienie skóry,

poprawa mikrokrążenia,

stymulacja produkcji kolagenu i elastyny,

likwidacja tkanki tłuszczowej,

modelowanie sylwetki.

5. Przygotowanie do zabiegu

Jeśli nie występują przeciwwskazania do zabiegu nie wymaga on specjalnego przygotowania.

6. Przebieg zabiegu

Podczas zabiegu tępe ciśnienie odczuwalne jest przez 2-4 minut. Skóra może być nieco podrażniona co wspomaga proces produkcji kolagenu. U pacjentów mogą wystąpić niewielkie zasinienia. Zazwyczaj, na twarz zalecane są 4-6 sesji Karboksyterapii, każda trwa 30 minut, Sesje powinny się odbywać co 2-4 tygodnie. Karboksyterapia jest bezpieczna dla wszystkich rodzajów skóry, bez znacznego bólu i efektów ubocznych. Można odmłodzić skórę jedną z najbardziej skutecznych metod osiągając znaczną poprawę elastyczności w ciągu 2-6 miesięcy po efektywnej stymulacji kolagenu wówczas remodelling staje się widoczny. Konsultacja lekarska przed rozpoczęciem zabiegu jest konieczna.

7. Przeciwwskazania

Przeciwwskania dotyczą osób chorujących na:

hemofilię, chorobę Willebrand`a, zaburzenia w gojeniu

anemię zaawansowaną

ciężkie choroby płuc, serca, nerek, układu odpornościowego

epilepsję

nowotwory

jaskrę

infekcje bakteryjne

opryszczka w II i III fazie

trądzik różowaty aktywny

ciąża i laktacja

8. Po zabiegu

W trakcie serii zabiegów nie należy skorzystać z: opalania i solarium (minimum 7 dni od zabiegu), sauny, łaźni, gorących kąpieli, jaccuzi, basenu. W ciągu 24 h należy ograniczyć wysiłek fizyczny.

Cennik

Usługa
Cena
Karboksyterapia - Cellulit – 1 zabieg
200,00 zł
Karboksyterapia - Cellulit – Pakiet 10 zabiegów
1500,00 zł