Karboksyterapia - odmłodzenie, likwidacja zmarszczek

Opis

1. Podstawowe

Utrzymanie efektu: 6-12 miesięcy

Partia ciała: twarz

Inwazyjność: małoinwzyjny

Ilość powtórzeń: 4-6

Sposób działania: zabieg iniekcyjny

2. Opis

Na całym świecie, karboksyterapia jest uważana jako wiodące leczenie w odmładzaniu skóry. Jest udowodnionym klinicznie, minimalnie inwazyjnym zabiegiem na odmłodzenie, przywrócenie i poprawę kondycji skóry, leczenie zmarszczek, wiotkość skóry oraz na cellulit i rozstępy. Z wiekiem naczynia podskórne zostają uśpione. Zmniejszający się poziom tlenu w połączeniu ze stresem blokuje prawidłowe funkcjonowanie komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyczność skóry. W wieku 30 lat stężenie tlenu w organizmie spada o 25% a w wieku 40 lat o 50%. Dzięki karboksyterapii można zahamować ten proces i przywrócić skórze jej piękny wygląd.

3. Zastosowanie

Przełomowa w medycynie estetycznej karboksyterapia, czyli leczenie tzw. "cudownym gazem" - dwutlenkiem węgla, daje doskonałe efekty, bez działań niepożądanych. Celem leczenia jest wywołanie silnego dotlenienia oraz poprawy mikrokrążenia i odżywienia okolic poddanych leczeniu, co skutkuje silną regeneracją, ujędrnieniem, a także zwiększeniem elastyczności i napięcia tkanek.

Karboksyterapia wypełnia CO2 przestrzenie tuż pod powierzchnią skóry, przez co organizm interpretuje to jako deficyt tlenu i odpowiada zwiększeniem przepływu krwi i czynników wzrostu. Taki napływ tlenu i składników odżywczych, poprawia krążenie i stymuluje odbudowę komórkową.

4. Wskazania do zabiegu odmładzającego karboksyterapią:

starzenie się skóry,

wiotkość skóry twarzy, szyi i drugiego podbródka,

cienie pod oczami,

worki i opuchnięcia pod oczami,

Efekty

Aktywne rozszerzenie naczyń krwionośnych

Sztuczny efekt Bohra

Angiogeneza

Działanie lipolityczne

Remodelling skóry i stymulacja kolagenu

Wzmocnienie i odmłodzenie skóry

Wykazano korzystny wpływ CO2 na sieci włókien kolagenowych i głównych struktur naczyniowych. Podawanie CO2 poprawia mikrokrążenie poprzez zwiększenie przepływu krwi w obszarach poddanych działaniu CO2. Osiąga się to poprzez rozszerzenie naczyń wywołane terapią CO2, a także dzięki usprawnieniu przepływu krwi i angiogenezie co zostało wykazane w Kapilaroskopii i Dopplerze. Terapia ta zwiększa dotlenienie tkanek obwodowych, usprawniając tym samym metabolizm komórkowy. Karboksyterapia wypełnia CO2 przestrzenie tuż pod powierzchnią skóry, przez co organizm interpretuje to jako deficyt tlenu i odpowiada zwiększeniem przepływu krwi i czynników wzrostu. Taki napływ tlenu i składników odżywczych, poprawia krążenie i stymuluje odbudowę komórkową.

4. Przygotowanie do zabiegu

Jeśli nie występują przeciwwskazania do zabiegu nie wymaga on specjalnego przygotowania.

5. Przebieg zabiegu

Podczas zabiegu tępe ciśnienie odczuwalne jest przez 2-4 minut. Skóra może być nieco podrażniona co wspomaga proces produkcji kolagenu. U pacjentów mogą wystąpić niewielkie zasinienia. Zazwyczaj, na twarz zalecane są 4-6 sesji Karboksyterapii, każda trwa 30 minut, Sesje powinny się odbywać co 2-4 tygodnie.

Karboksyterapia jest bezpieczna dla wszystkich rodzajów skóry, bez znacznego bólu i efektów ubocznych. Można odmłodzić skórę jedną z najbardziej skutecznych metod osiągając znaczną poprawę elastyczności w ciągu 2-6 miesięcy po efektywnej stymulacji kolagenu wówczas remodelling staje się widoczny. Konsultacja lekarska przed rozpoczęciem zabiegu jest konieczna.

6. Przeciwwskazania

Hemofilia, choroba Willebrand`a, zaburzenia w gojeniu

Anemia zaawansowana

Ciężkie choroby płuc, serca, nerek, układu odpornościowego

Epilepsja

Nowotwory

Jaskra

Infekcje bakteryjne

Opryszczka w II i III fazie

Trądzik różowaty aktywny

Ciąża i laktacja

7. Po zabiegu

W trakcie serii zabiegów nie należy skorzystać z: opalania i solarium (minimum 7 dni od zabiegu), sauny, łaźni, gorących kąpieli, jaccuzi, basenu. W ciągu 24 h należy ograniczyć wysiłek fizyczny.

Cennik

Usługa
Cena
Karboksyterapia – Twarz, podbródek, szyja - 1 zabieg
200,00 zł
Karboksyterapia – Twarz, podbródek, szyja - Pakiet 5 zabiegów
800,00 zł
Karboksyterapia – Twarz, podbródek, szyja – Pakiet 8 zabiegów
960,00 zł
Karboksyterapia – Twarz, szyja, dekolt - 1 zabieg
200,00 zł
Karboksyterapia – Twarz, szyja, dekolt - Pakiet 5 zabiegów
800,00 zł
Karboksyterapia – Twarz, szyja, dekolt – Pakiet 8 zabiegów
1200,00 zł
Karboksyterapia – Twarz - 1 zabieg
150,00 zł
Karboksyterapia – Twarz - pakiet 5 zabiegów
650,00 zł
Karboksyterapia – Twarz - Pakiet 8 zabiegów
900,00 zł