pHenomen A.C.N.E. (pHformula)

Opis

1. Podstawowe

Utrzymanie efektu: 3-6 miesięcy

Partia ciała: plecy, dekolt, szyja, twarz

Inwazyjność: nieinwazyjny

Ilość powtórzeń: 5

Sposób działania: preparat

2. Opis

PHformula to kompleksowa gama specjalistycznych preparatów przeznaczona do dermatologicznego resurfacingu skóry w każdym wieku, ukierunkowana na różne jej problemy, takie jak starzenie, trądzik, przebarwienia, skóra naczynkowa i rumień czy rewitalizacja na bazie witaminy C.

Wszystkie preparaty pHformula zawierają unikalny kompleks dystrybucyjny o charakterze nośnika promotora przenikania substancji aktywnych, który gwarantuje optymalny (najkorzystniejszy i najbardziej efektywny) transport i uwalnianie substancji aktywnych w skórze.

Preparaty pHformula posiadają 3 stopnie działania, dobierane są indywidualnie do pacjenta w zależności od głębokości zmian i poziomu tolerancji skóry:

łagodny – działanie na poziomie naskórka

intensywny – działanie na poziomie wierzchniej warstwy skóry właściwej

medyczny – działanie na poziomie głębokiej warstwy skóry właściwe

3. Zastosowanie

pHformula A.C.N.E jest zabiegiem przygotowanym z myślą o osobach borykających się z trądzikiem i skórą tłustą. 3 przyczyny problemów ze skórą tłustą i trądzikową to nadmiar serum, rozszerzone pory, a także łojotokowe zapalenie skóry i blizny. Zabieg niejednokrotnie pomógł osobą które były kierowane przez dermatologów na kuracje doustną, pochodnymi witaminy A (Retinoidy).

Główne składniki aktywne:

Kwas pirogronowy - może przenikać przez skórę powoli i jest stosowany jak średni peeling chemiczny u pacjentów z wągrami, bliznami trądzikowymi, i tłustą cerą.

Azeloglicyna - działa jako środek przeciwbakteryjny, zmniejszając i hamując wzrost drobnoustrojów w mieszku

Kwas migdałowy - ma silne właściwości antybakteryjne, które pomagają zabijać drobnoustroje związane z wykwitami trądzikowymi.

Wolne od parabenów.

4. Efekty

Regularnie powtarzany zabieg powoduje poprawienie kondycji skóry. Działa oczyszczająco, pobudza procesy regeneracji w skórze właściwej oraz działa przeciwzapalnie. W celu uzyskania optymalnych efektów zaleca się przeprowadzenie serii minimum 5 zabiegów w odstępach 14 – 21 dniowych. Efekt terapii jest indywidualny.

5. Przygotowanie do zabiegu

Nie jest wymagane szczególe przygotowanie.

6. Przebieg zabiegu

Polega na zaaplikowaniu na wcześniej przygotowaną skórę (oczyszczoną wraz z delikatną eksfoliacją, która rozpoczyna proces resurfacingu) jednej lub kilku warstw peelingu chemicznego w zależności od charakterystyki skóry pacjenta oraz rodzaju problemu. Obecność peelingu na skórze i jego oddziaływanie na nią jest zależne od problemu oraz wrażliwości skóry pacjenta. Pacjent może odczuwać mrowienie, pieczenie i uczucie ściągniętej skóry.

7. Przeciwwskazania

ciąża

karmienie piersią

alergia

aktywne choroby bakteryjne

choroby nowotworowe

bielactwo w miejscach w których chcemy wykonać zabieg

przyjmowanie retinoidów

łuszczyca aktywna

antybiotykoterapia

8. Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić podrażnienie i rumień, który znika przeważnie w przeciągu kilku godzin. Po kilku dniach skóra może zacząć się złuszczać w naturalny sposób, należy wówczas przeczekać ten proces i nie wspomagać go żadnymi produktami złuszczającymi. W celu złagodzenia uczucia ściągnięcia i pieczenia należy nakładać grube warstwy preparatów po zabiegowych. Pierwszą dobę po zabiegu nie nakładamy makijażu. Należy unikać ekspozycji na słońce i solarium przez okres 4 tygodni równocześnie stosując ochronę przeciwsłoneczną (min. 30 SPF) oraz zaleconą pielęgnację przez kosmetologa.

Cennik

Usługa
Cena
pHenomen A.C.N.E.
250,00 zł
pHenomen A.C.N.E. C+
250,00 zł
pHull A.C.N.E.
250,00 zł