pHenomen M.E.L.A. (pHformula)

Opis

1. Podstawowe

Utrzymanie efektu: 3-6 miesięcy

Partia ciała: dekolt, szyja, twarz

Inwazyjność: nieinwazyjny

Ilość powtórzeń: 3-6

Sposób działania: preparat

2. Opis

pHformula to hiszpańskie laboratorium rodzinne, prowadzone przez farmaceutów i lekarzy od przeszło 4 pokoleń, dokładnie od 1898 roku. Od początku istnienia misją pHformula jest dostarczanie pacjentom innowacyjnych i najbardziej skutecznych rozwiązań do walki z różnorodnymi niedoskonałościami i problemami skóry. pHformula to kompleksowa gama specjalistycznych preparatów przeznaczona do dermatologicznego resurfacingu skóry w każdym wieku, ukierunkowana na różne jej problemy, takie jak starzenie, trądzik, przebarwienia, skóra naczynkowa i rumień czy rewitalizacja na bazie witaminy C

Wszystkie preparaty pHformula zawierają unikalny kompleks dystrybucyjny o charakterze nośnika promotora przenikania substancji aktywnych, który gwarantuje optymalny (najkorzystniejszy i najbardziej efektywny) transport i uwalnianie substancji aktywnych w skórze.

Preparaty pHformula posiadają 3 stopnie działania, dobierane są indywidualnie do pacjenta w zależności od głębokości zmian i poziomu tolerancji skóry:

łagodny – działanie na poziomie naskórka

intensywny – działanie na poziomie wierzchniej warstwy skóry właściwej

medyczny – działanie na poziomie głębokiej warstwy skóry właściwe

3. Zastosowanie

pHformula M.E.L.A. jest zabiegiem ,który został stworzony z myślą o takich problemach skórnych jak:

  • melasma, ostuda
  • przebarwienia wywołane światłem UV
  • zaburzenia w produkcji melaniny
  • przebarwienia wywołane stanem zapalnym
  • przebarwienia hormonalne, starzeniowe
  • przebarwienia posłoneczne

Działanie wybielające M.E.L.A. to silne połączenie składników aktywnych unikalnie wkomponowanych w bazę gliny dzięki czemu penetracja substancji czynnych jest równomierna i niezwykle szybka. Jest to najlepsze rozwiązanie pozbycia się wszelkiego rodzaju przebarwień niezależnie od fototypu skóry. Dodatkowo zabieg polecany jest osobą z niejednolitym kolorytem skóry oraz dla skóry palacza, skóry szarej, matowej, o nierównej powierzchni. Sprawdza się również na zmarszczki oraz do skóry wymagającej natychmiastowego rozświetlenia, rozjaśnienia i blasku.

4. Efekty

Regularnie powtarzany zabieg powoduje ścieńczenie skóry oraz reguluje powstawania pigmentu oraz ma silne właściwości rozjaśniające. Hamuje enzym tyrozynazy w melanocytach przez co regulowane są procesy melanogenezy która nadmiernie produkowana prowadzi do powstawania przebarwień.

W celu uzyskania optymalnych efektów zaleca się przeprowadzenie serii minimum 5 zabiegów w odstępach 14 – 21 dniowych. Efekt terapii jest indywidualny.

5. Przygotowanie do zabiegu

Nie jest wymagane szczególe przygotowanie.

6. Przebieg zabiegu

Peeling ph Formuła Mela jest medycznym środkiem złuszczającym. Zawiera takie składniki aktywne jak: kwas salicylowy, kwas fitynowy, kwas migdałowy, azeloglicyna i kwas laktobionowy. Unikalnym składnikiem jest PH-DVC (nośnik) kompleks stosowany w celu zwiększenia penetracji substancji czynnych. Nakładany na skórę może wywołać jej podrażnienie. Dlatego nie jest zalecany jako zabieg leczniczy do cer wrażliwych i naczyniowych. Wykonuje się go w okresach, w których nie występuje silne nasłonecznienie.

Polega na zaaplikowaniu na wcześniej przygotowaną skórę (oczyszczoną wraz z delikatną eksfoliacją, która rozpoczyna proces resurfacingu) jednej lub kilku warstw peelingu chemicznego w zależności od charakterystyki skóry pacjenta oraz rodzaju problemu. Obecność peelingu na skórze i jego oddziaływanie na nią jest zależne od problemu oraz wrażliwości skóry pacjenta.

Pacjent może odczuwać mrowienie, pieczenie i uczucie ściągniętej skóry.

7. Przeciwwskazania

ciąża

karmienie piersią

alergia

aktywne choroby bakteryjne

choroby nowotworowe

bielactwo w miejscach w których chcemy wykonać zabieg

przyjmowanie retinoidów

łuszczyca aktywna

antybiotykoterapia

8. Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić podrażnienie i rumień, który znika przeważnie w przeciągu kilku godzin. Po kilku dniach skóra może zacząć się złuszczać w naturalny sposób, należy wówczas przeczekać ten proces i nie wspomagać go żadnymi produktami złuszczającymi. W celu złagodzenia uczucia ściągnięcia i pieczenia należy nakładać grube warstwy preparatów po zabiegowych. Pierwszą dobę po zabiegu nie nakładamy makijażu. Należy unikać ekspozycji na słońce i solarium przez okres 4 tygodni równocześnie stosując ochronę przeciwsłoneczną (min. 30 SPF) oraz zaleconą pielęgnację przez kosmetologa.

Cennik

Usługa
Cena
pHenomen M.E.L.A.
224,00 zł
280,00 zł
pHenomen M.E.L.A. C+
224,00 zł
280,00 zł