Nici Barb 4D

Opis

1. Podstawowe

Utrzymanie efektu: 24 miesiące

Partia ciała: twarz

Inwazyjność: inwazyjny

Ilość powtórzeń: indywidualnie

Sposób działania: zabieg iniekcyjny

2. Opis

W ostatnim czasie rodzina nici PDO First Lift powiększyła się o nową, zupełnie rewolucyjną pozycję – nitkę First Lift Barb 4D. Rewolucyjność najnowszego modelu nici First Lift Barb 4D polega na nowym układzie mikroskopijnych haczyków służących do podtrzymywania tkanek podskórnych. Dotychczas były one umieszczane tylko po jednej stronie nici, a teraz tworzą one gęstą strukturę dookoła całej powierzchni nitki, a w dodatku są one zwrócone w dwóch kierunkach. Stąd właśnie wzięła się nazwa nowego typu nici – o efekcie wielowymiarowości decydują najbardziej optymalnie rozmieszczone mikrohaczyki.

Optymalizacja efektu liftingującego bierze się ponadto z grubości nici, która przewyższa standardowy rozmiar nitek PDO, a tym samym prowadzi do maksymalizacji uzyskanych podczas zabiegu wyników. Natomiast długości użytych nici mogą być rozmaite i zależą wyłącznie od potrzeb pacjenta. Nie zmienia się sposób wprowadzania nici w tkankę podskórną – cały zabieg opiera się na użyciu niewielkiej kaniuli z trokarem lub igło-kaniuli, nie wymaga zatem przecinania skóry przy pomocy skalpela. Tym samym zabieg nie pozostawia żadnych widocznych blizn, zwykle przez kilka dni pacjenci maja niewielki obrzęk tkanek miękkich . Zabieg jest całkowicie bezbolesny i wymaga jedynie zastosowania miejscowego znieczulenia .

Nowy typ nici First Lift BARB 4 D przeznaczony jest do zabiegów mających na celu korektę twarzy i szyi . Natomiast pozostałe obszary ciała mogą być liftingowane przy użyciu innych rodzajów nitek. First Lift Barb 4D świetnie sprawdza się przy korekcie owalu twarzy oraz modelowaniu jej konturów i doskonale wpływa na redukcję zmarszczek. Nici z haczykami umieszczonymi dookoła całej ich powierzchni są również z powodzeniem wykorzystywane przy podnoszeniu podbródka, modelowaniu policzków oraz zmienianiu konturów żuchwy. Dzięki temu, że nici z haczykami pracują pod skórą jak mięśnie, czyli napinając i podtrzymując tkanki, twarz po zabiegu liftingującym wygląda znacznie młodziej, gdyż skóra jest lepiej napięta i bardziej elastyczna.

3. Efekty

Efekty zabiegu widoczne są natychmiast, niemniej jednak należy pamiętać, że właściwy proces tworzenia nowego kolagenu rozpoczyna się po 10 – 14 dniach i tak naprawdę dopiero wówczas zaczynają być widoczne właściwe efekty zabiegu. Proces tworzenia nowego kolagenu trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 240 dni).

Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się zazwyczaj do 24 miesięcy.

4. Przebieg zabiegu

Poddawany obszar w pierwszej kolejności jest znieczulany kremem, po czym lekarz implantuje nici w odpowiedni sposób i miejsce.

5. Przeciwwskazania

  • ciąża, okres karmienia piersią
  • choroby autoimmunologiczne
  • niewyrównana cukrzyca
  • tendencje do powstawania bliznowców
  • aktywne zakażenia okolicy zabiegu
  • choroba nowotworowa
  • infekcje wirusowe (opryszczka)
  • choroby drobnoustrojowe (np. katar)
  • gorączka

6. Po zabiegu

Zabieg nie pozostawia żadnych blizn ani nacięć. Zaraz po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, mogą również pojawić się niewielkie krwiaki lub siniaki. Ustępują one zazwyczaj w ciągu kilku dni. Nie ma przeciwwskazań by wrócić do codziennych czynności.

Cennik

Usługa
Cena
Nici Barb 4D - 1 nić
250,00 zł