Metoda endoskopowa – powiększanie piersi bez blizn

Nowoczesna endoskopowa metoda operacji piersi przez pachy. Na tej stronie odkrywamy jej tajemnice, badamy i poznajemy ją bliżej.

Co przemawia za implantami przez pachy?

Wiele kwestii, o których przeczytasz, posłuchasz i zobaczysz poniżej. Zbieramy opinie, analizujemy informacje i przedstawiamy wady i zalety endoskopowej metody wszczepiania implantów w piersi. Średnica cięcia schowanego głęboko pod pachą, to raptem 3 centymetry! Takie cięcie jest potrzebne, by umieścić implant. A jakie to ma zalety? Sprawdź!

Bez blizn

Na piersi nie ma żadnych blizn. A te pod pachami goją się bez śladu.

Endoskopowa

Technika endoskopowa, czyli za pomocą specjalistycznego wykonywana urządzenia.

Szybka i skuteczna

Krótki czas zabiegu, więc krótsza rekonwalescencja.

Metamorfozy piersi

Dlaczego warto?

Wypróbować endoskopwego powiększenia piersi implantami przez pachy?
Szybki

Krótki czas zabiegu przekłada się na krótszy czas rekonwalescencji.

Dyskrecja

Metoda endoskopowa przezpachowa nie pozostawia widocznych blizn.

Doświadczeni lekarze

Tą techniką zajmują się jedynie najbardziej wykwalifikowani specjaliści.

Bezpieczeństwo

Nowoczesna i szybka metoda.

Tradycja

Jedna z pierwszych metod powiększania piersi, bezpieczna i sprawdzona.

Wszystkie rozmiary

Możesz uzyskać każdy wymarzony rozmiar.

Zalety metody cięcia pod pachą

Metoda endoskopowa polega na ukryciu cięcia głęboko pod pachą. To najlepszy wybór dla kobiet, które chcą mieć idealne piersi bez widocznych blizn. Tylko najbardziej doświadczeni specjaliści mogą podjąć się tego zabiegu, ponieważ implant wprowadzany jest przez mały 3 cm otwór, a kieszeń na implant jest daleka od cięcia skóry. Blizna w dole pachowym jest praktycznie niewidoczna już po około roku, nawet przy podniesionych ramionach. Chirurg tworzy specjalny tunel, przez który zostaje wprowadzony implant do wypreparowanej kieszeni. Tą drogą można osadzić wkładkę pod mięśniem, gruczołem, pod powięzią lub w tzw. kieszeni „dual plane”. Stosowanie metod pod mięśniami oraz „dual plane” ma wiele zalet – daje grubsze pokrycie tkankowe implantu, powoduje lepsze ukrwienie wokół niego, a tym samym zmniejsza ryzyko wytworzenia twardych blizn wokół implantu.

Implanty silikonowe mogą być umieszczone przez minimalne nacięcia dzięki zastosowaniu specjalnego lejka – tuby. Implanty przez pachę mogą być wprowadzane tradycyjnie „na ślepo” lub przy zastosowaniu minimalnie inwazyjnej, endoskopowej techniki video, dzięki której następuje bezpośrednia wizualizacja kieszeni, w której umieszczany jest implant. Zaletą tej metody jest niewątpliwie zmniejszone do minimum ryzyko utraty czucia w brodawce, a także możliwość utowrzenia kieszeni „dual plane”.

Zabieg tą metodą polecany jest kobietom z małym biustem, ale również tym, u których nastąpiły niekorzystne zmiany jędrności lub kształtu piersi związane z utratą wagi, ciążą i okresem karmienia lub zwyczajnie procesem starzenia się. Ale przede wszystkim jest to metoda dla kobiet, które nie chcą mieć na swoich piersiach szpecących blizn.

Pytania i odpowiedzi

Zobacz najczęściej zadawane pytania.

Lekarze wykonujący zabiegi powiększania piersi metodą endoskopową

dr n. med. Dominik Boligłowa

Absolwent prestiżowego Wydziału medycyny i chirurgii „Gemelli” na słynnym Università Cattolica del Sacro Cuore w Rzymie (Katolicki Uniwersytet Najświętszego Serca z polikliniką „Gemelli”). Lekarski Egzamin Państwowy zdał także w Rzymie w 2009 roku, zdobywając 268,75 na 270 możliwych do uzyskania punktów. W tym samym roku obronił swoją dysertację pt.: „Ginekomastia: aspekty kliniczne i chirurgiczne ze szczególnym uwzględnieniem pacjentów postbariatrycznych”.

Pracę zawodową połączoną z uzyskiwaniem tytułu specjalisty rozpoczął w 2010 roku w Szwajcarii w centrach chirurgicznych: Mendrisio, Herisau i Gstaad, a od 2013 roku kontynuował ją w Niemczech. Podczas specjalizacji wykonał samodzielnie 1788 udokumentowanych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej.

Tytuł specjalisty chirurgii plastycznej i estetycznej uzyskał we Frankfurcie nad Menem.

Podążając za postępem chirurgii plastycznej, nie przestaje kontynuować swojego rozwoju, doskonaląc umiejętności na wielotygodniowych stażach u najznakomitszych specjalistów z całego Świata (m.in. dr Maurizio Nava w Mediolanie, dr Carlos del Pino Roxo w Rio de Janeiro , prof. Joerg Gruenert w St. Gallen, dr Jose Luis Martin del Yerro Coca w Madrycie, dr Michael Bromba w Essen), a także na kursach specjalistycznych z zakresu mikrochirurgii, chirurgii estetycznej nosa i piersi, chirurgii ręki oraz chirurgii intymnej.

Do sierpnia 2018 pracował w „Klinice chirurgii plastycznej, estetycznej, chirurgii ręki z centrum leczenia ciężkich oparzeń” w Offenbach nad Menem pod kierunkiem prof. Henrika Menke.

Doświadczenia kliniczne i własne techniki chirurgiczne opublikowano w formie artykułów w siedmiu czasopismach naukowych (stan na sierpień 2018) oraz w siedemnastu oficjalnych wystąpieniach na międzynarodowych konferencjach branżowych.

Równocześnie z medycyną dr Boligłowa studiował na wydziale wokalno-aktorskim Akademii Muzycznej w Krakowie i do 2009 roku okazjonalnie występował.

Wykonuje zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej, estetycznej oraz rekonstrukcyjnej.

Członek zwyczajny PTChPRiE oraz DGPRAEC.

Mówi biegle w języku polskim, angielskim, włoskim, niemieckim, a także rosyjskim i hiszpańskim.

Zarezerwuj wizytę z 50% rabatem!