NOWOŚĆ! OPERACJE PLASTYCZNE NA RATY 0%

Marzysz o operacji plastycznej, ale nie masz na nią gotówki? Nie musisz! Gdy koszty zabiegów przestają być barierą, łatwiej jest zoptymalizować plan leczenia. Od teraz za zabiegi chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej wykonywane w Klinice Allestetis w Nowym Targu można płacić w ratach 0%.
April
19
Naturalne piękno trzeba czasami wyeksponować przy pomocy odpowiedniego zabiegu plastycznego. Często delikatna, drobna korekta lub minimalne poprawienie defektów ciała wystarczy, aby uzyskać rewelacyjne efekty. W Allestetis można skorzystać z usług najlepszych chirurgów plastycznych z wieloletnim doświadczeniem, którzy specjalizują się w konkretnych kategoriach zabiegowych.

Ceny operacji plastycznych wahają się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. I choć nie jest to mało, to operacje dają na tyle zadowalające efekty, że pacjenci nie żałują wydanych pieniędzy. Jednak wciąż wiele osób, które podjęły decyzję o wykonaniu zabiegu, odkłada w czasie realizację swoich zamierzeń przez wzgląd na cenę i brak wolnych środków. I tak lifting twarzy, plastyka nosa lub powiększanie piersi pozostaje w sferze odległych planów…

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Pacjentów, wprowadziliśmy pilotażową ofertę finansowania zabiegów za pomocą wygodnych rat 0%, nawet przez 30 miesięcy! Ponadto, oferujemy karencję w rozpoczęciu spłaty rat – możesz wykonać operację już dziś, a rozpocząć spłatę rat za 3 miesiące! Dzięki temu nasza oferta operacji plastycznych i zabiegów medycyny estetycznej staje się dostępna dla każdego.


JAKIE ZABIEGI Z OFERTY ALLESTETIS SĄ OBJĘTE OFERTĄ RATALNĄ?
Ze względu na to, że jest to nowatorski produkt w kraju, oferta dotyczy tylko wybranych zabiegów chirurgii plastycznej. Jednak oferta będzie stopniowo rozszerzana o kolejne produkty. W chwili obecnej ofertą objęte są wszystkie zabiegi medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej z wyłączeniem zabiegów liposukcji, pełnego liftingu twarzy oraz wymiany implantów piersi.

raty_artykul_2JAK WYGLĄDA PROCES ZAKUPU USŁUGI?
Aby zapisać się na zabieg należy skontaktować się z naszym koordynatorem zabiegowym, który ustali z Państwem szczegóły dotyczące zabiegu oraz warunki finansowe operacji. Wstępna kwalifikacja na zabieg odbywa się na podstawie zdjęć przesłanych koordynatorowi. Ostateczne dopuszczenie do zabiegu nastąpi po przybyciu do naszej placówki w dniu zabiegu. Ponieważ będzie to pierwszy faktyczny kontakt z lekarzem, może on zaproponować inny proces leczenia. Jeżeli istnieje możliwość przyjazdu do naszej placówki dwa razy, możemy umówić wcześniejsza wizytę i potwierdzić propozycję leczenia wcześniej.


CHIRURGIA PLASTYCZNA ZARÓWNO DLA KOBIET, JAK I MĘŻCZYZN

Z oferty zabiegów chirurgii plastycznej korzystają przede wszystkim kobiety. Ciągła troska o piękne ciało, dążenie do eliminacji zmarszczek i pozbycia się zbędnych kilogramów, to główne czynniki wpływające na decyzję o zabiegu. Jednak dane statystyczne dotyczące operacji plastycznych wśród panów przełamują klasyczny podział płci, dotyczący dbania o urodę. Jak się okazuje, coraz więcej mężczyzn poddaje się różnym zabiegom chirurgii plastycznej. Nie są to tylko osoby ze świata mediów i showbiznesu, ale także ci, którzy dbają o zdrowie i są mocno skupieni na swoim wyglądzie. Jakie zabiegi wiodą prym wśród panów? To przede wszystkim korekcja uszu i nosa, lifting twarzy oraz powiększania penisa. Po zabiegu panowie czują się pewniej, młodziej i wzrasta ich samoocena.


Chcesz uzyskać więcej informacji na temat wymarzonej operacji na raty 0%?

Skontaktuj się z nami! Wyślij email na adres operacje@allmedica.pl lub zadzwoń do koordynatora zabiegowego pod numer +48 530 387 207,  aby otrzymać bezpłatną informację na temat zabiegu i możliwości jego sfinansowania, nawet jeśli dopiero planujesz zabieg. Mając zapewnione bezpieczne i wygodne finansowanie możesz skupić się wraz z lekarzem wyłącznie na realizacji optymalnego wariantu zabiegu.


Raty 0% w Allestetis to:
 • gwarancja najniższej raty
 • nawet na 30równych rat
 • nawet 3 miesiące karencji
 • prosta i szybka procedura

Implantacja przezpachowa - idealne piersi bez widocznych blizn

Wiele kobiet jest niezadowolonych z wyglądu swoich piersi, czy to z powodu asymetrii, małego rozmiaru, czy też niewłaściwych proporcji. Na szczęście prężnie rozwijająca się chirurgia plastyczna może spełnić ich marzenie o posiadaniu idealnego biustu.
April
11

baner_implantacja_przezpachowa

IMPLANTY PIERSI BEZ BLIZN – IMPLANTACJA PRZEZPACHOWA W ALLESTETIS

Obecnie wszczepienie implantów powiększających piersi, nie musi wiązać się ze szpecącymi trwałymi bliznami. Naszym pacjentkom oferujemy najbardziej wysublimowaną technicznie metodę powiększania piersi implantami poprzez cięcie przez pachę, którego efektem są naturalne pełne „piersi bez skazy”.

 

Jak wygląda zabieg powiększanie piersi implantami przez pachę?

 Chirurg tworzy specjalny tunel, przez który zostaje wprowadzony implant do wypreparowanej kieszeni. Tą drogą można osadzić wkładkę pod mięśniem lub pod gruczołem. Stosowanie metod podmięśniowych ma wiele zalet – daje grubsze pokrycie tkankowe implantu, powoduje lepsze ukrwienie wokół niego, a tym samym zmniejsza ryzyko wytworzenia twardych blizn wokół implantu. Implanty silikonowe mogą być umieszczone przez minimalne nacięcia dzięki zastosowaniu specjalnego lejka – tuby.

Nowoczesne implanty piersi można umieścić pod gruczołem wykonując jedne z trzech podstawowych nacięć : wokół brodawki, tzw. aureoli, wzdłuż bruzdy podpiersiowej lub pod pachą.

powiekszaniepiersi_naciecia

1) Cięcie wokół otoczki sutkowej

Nacięcie wokół brodawki daje pacjentce pozorne ukrycie blizny, ponieważ skóra na otoczce brodawki ma ciemniejszą, maskującą barwę. Takiego rodzaju nacięcie może wywołać blizny gruczołu piersiowego i w konsekwencji uniemożliwić karmienie piersią. Dlatego metoda ta nie jest rekomendowana dla przyszłych mam.

2) Cięcie pod piersią

Jest metodą powiększania piersi jest wszczepienie implantu poprzez nacięcie wzdłuż fałdu piersiowego. Stosuje się je przy wszystkich metodach umiejscawiania implantu. Niestety, nacięcie to ma długość około 5 cm, a zatem blizna po nim pozostaje dość duża.

3) Cięcie pod pachą

Trzecia metoda polega na ukryciu cięcia pod pachą.

 • To najlepszy wybór dla kobiet, które chcą mieć idealne piersi bez widocznych blizn.
 • Blizna w dole pachowym jest prawie niewidoczna już po około roku.
 • Zaletą tej metody jest niewątpliwie zmniejszone do minimum ryzyko utraty czucia w brodawce.
 • Zabieg tą metodą polecany jest kobietom z małym biustem, ale również tym, u których nastąpiły niekorzystne zmiany jędrności lub kształtu piersi związane z utratą wagi, ciążą i okresem karmienia lub zwyczajnie procesem starzenia się. Ale przede wszystkim jest to metoda dla kobiet, które nie chcą mieć na swoich piersiach szpecących blizn.

 powiekszenie_piersi_2powiekszenie_piersi_3

Implantacja przezpachowa - implanty piersi bez blizn

Tylko najbardziej doświadczeni specjaliści mogą podjąć się tego zabiegu, ponieważ implant wprowadzany jest przez mały, około 3 cm otwór. W Allestetis tego typu zabiegi wykonuje wybitny chirurg plastyk dr n.med. Dominik Boligłowa.

boliglowa_dominik_fb
Absolwent prestiżowego Wydziału medycyny i chirurgii „Gemelli” na słynnym Università Cattolica del Sacro Cuore w Rzymie (Katolicki Uniwersytet Najświętszego Serca z polikliniką „Gemelli”). Podczas specjalizacji wykonał samodzielnie 1788 udokumentowanych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Taka liczba z pewnością wpływa na swobodę i precyzję posługiwania się narzędziami chirurgicznymi. A precyzja w zawodzie chirurga plastycznego jest nie do przecenienia.

SPEŁNIJ SWOJE MARZENIE O PIĘKNYM BIUŚCIE BEZ BLIZN RAZEM Z ALLESTETIS!

 Masz pytania stosownie zabiegu powiększenia piersi lub innych zabiegów chirurgii plastycznej? Zapraszamy na konsultacje do naszej kliniki. W Allestetis w Nowy Targu oferujemy Pacjentom pełen wachlarz zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej.  Zapisy pod numerem +48 18 265 74 88

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ ALLESTETIS?

 • Nowoczesna placówka, wyposażona w innowacyjny sprzęt najnowszej technologii oraz usługi według aktualnych odkryć medycznych
 • Kadra medyczna na światowym poziomie
 • Operacje plastyczne na zgodne z najwyższymi standardami europejskimi
 • Dobór najlepszych metod rozwiązania problemu
 • Ciągły rozwój kadry, uczestnictwo w licznych kursach i seminariach, wdrażanie najnowszych rozwiązań medycznych i technologicznych
 • Życzliwa i pomocna obsługa oraz miła atmosfera
 • Prywatność, dopasowanie do indywidualnych wymagań pacjenta, najwyższy komfort wizyty i pobytu w placówce
 • Pełna dyskrecja i najwyższy profesjonalizm


header_chirurgia_plastyczna

          

Świętuj Dzień Kobiet z Allestetis

Drogie Panie, z okazji zbliżającego się święta przygotowaliśmy dla Was prezenty w postacie zniżek na wasze ulubione zabiegi!
March
04
PROMOCJA Z OKAZJI DNIA KOBIET 

Tylko do 18 marca w klinikach Allestetis w Nowym Targu oraz Zakopanem:

 • Depilacja laserowa -50% ( już niebawem najskuteczniejsza depilacja laserem #Vectus również będzie dostępna w Allestetis w Zakopanem)
 • Zabiegi Endermologie LPG na twarz i ciało -30%
 • Zabiegi Ultraski II Absolute #HIFU -50%
 • Wszystkie pozostałe zabiegi z zakresu medycyny estetycznej oraz kosmetologii profesjonalnej -10%

* nie łączy się z innymi rabatami

Zakupy on-line >>


WALENTYNKOWY MIESIĄC

Walentynkowy miesiąc w gabinetach medycyny estetycznej Alletstetis (Nowy Targ, Zakopane, Mszana Dolna)
February
08

AL. 1000-LECIA 111, NOWY TARG  /  CHYCÓW POTOK 26, ZAKOPANE

Do końca lutego w gabinetach Allestetis w Nowym Targu oraz Zakopanem będzie obowiązywała zniżka -10%  na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Usługi objęte promocją: 

 • wypełniacze Filorga oraz Restylane (powiększenie ust;  wolumetria twarzy; wypełnianie bruzd i zmarszczek, poprawa gęstoścci, jakości oraz nawilżenie skóry)
 • botoks / babybotoks / mezobotoks 
 • leczenie nadpotliwości botoksem
 • leczenie bruksizmu botoksem
 • mezoterapia igłowa 
 • osocze bogatopłytkowe (odmłodzenie skóry, rewitalizacja skóry twarzy, okolicy oczu, szyi, dekoltu, dłoni; leczenie wypadania włosów)
 • lipoliza iniekcyjna (likwidacja tkanki tłuszczowej/modelowanie sylwetki)
 • Dermapen™ (leczenie wypadania włosów, zabiegi anty-aging, usuwanie rozstępów/przebarwień)ORKANA 10,  MSZANA DOLNA

W dniu 20.02 w gabinecie medycyny estetycznej Allestetis w Mszanie Dolnej na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej  (wypełniacze Filorga oraz Restylane, botoks / babybotoks / mezobotoks, mezoterapia igłowa, osocze bogatopłytkowe, lipoliza iniekcyjna, Dermapen) zniżka -20%


* nie łączy się z innymi rabatami

BLACK WEEKS 2020!

W ALLESTETIS wystartowała największa w roku listopadowa promocja - BLACK WEEKS! Tylko do 4 grudnia możecie Państwo dokonać zakupu dowolnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii  aż -60% taniej
November
13
black_weeks_allestetis


W ALLESTETIS wystartowała największa w roku listopadowa promocja - BLACK WEEKS! Tylko do 4 grudnia możecie Państwo dokonać zakupu dowolnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii  aż -60% taniej! 

Do -60% na wszystkie zabiegi z okazji BLACK WEEKS:
 • Karboksyterapia -60%
 • Zabiegi laserowe fotona - 50% *
 • Ultraskin II absolute -50%
 • Depilacja całego ciała (no limit, 1 zabieg) - 50%**, pozostałe depilacja -40% **
 • Endermologie LPG -30%
 • Zabiegi pielęgnacyjne -25%
 • Mezoterapia igłowa - 20%
 • Geneo -20%
 • PHformula -20%
 • Laser CO2 -20%** 
 •  Usuwanie tatuażu -20%
 • Niechirurgiczne zabiegi na twarz / lipoliza injekcyjna - 20%
 • Dermapen -20%
 • Botox/mezobotox -15%
 • Kwasy hialuronowe - 15%

 By wziąć udział w promocyjnych zakupach z okazji Black Weeks nie trzeba nawet wychodzić z domu. Będą one dostępne zarówno w dowolnej placówce Grupy ALLMEDICA, jak i w sklepie internetowym Allestetis   (Przypominamy, że zakupione w sklepie online usługi można zrealizować w dowolnym terminie, przez 6 miesięcy od daty zakupu.)

BLACK WEEKS to MEGA OKAZJA zrobić sobie lub swoim bliskim prezent! Zerknijcie i przygotujcie się na prawdziwe święto zakupów!  >>>>

Fakty i mity na temat depilacji laserowej

Czy depilacja laserowa boli? Czy mogę ją wykonać w środku lata? Pewnie szukaliście odpowiedzi na te i inne nurtujące Was kwestie. Dlatego odpowiadamy Wam na najczęściej zadawane pytania dotyczące depilacji laserowej i rozwiewamy wszelkie wątpliwości!
August
19

Tylko depilacja laserowa trwale usuwa owłosienie
tak

Depilacja laserowa, to jedyna metoda, która może usunąć owłosienie bezpowrotnie. Najszybciej pozbędziemy się włosów ciemnych, które zawierają dużo barwnika – melaniny. Przenikająca do skóry wiązka energii jest pochłaniana przez komórki barwnikowe i zamienia się na ciepło, co uszkadza macierz włosa, czyli część mieszka, gdzie następuje regeneracja. Po uszkodzeniu macierzy włos nie odrasta.Podczas lata nie można wykonywać zabiegów depilacji laserowej
nie

Zabiegi depilacji laserowej mogą być wykonywane przez cały rok pod warunkiem, że przestrzegamy odpowiednich zaleceń po zabiegowych. Wiązka lasera emituje promieniowanie, które utrzymuje się w skórze przez około 2 tygodnie. Najważniejsze, aby w tym czasie nie narażać partii ciała, które były poddane zabiegowi, na dodatkowe promieniowanie, np. słoneczne – może to grozić poparzeniami, obrzękami lub przebarwieniami. W okresie letnim zaleca się zabiegi na takie partie ciała jak: bikini, uda czy pachy, ponieważ można je bezpiecznie chronić przed słońcem poprzez zakrycie odzieżą. Najlepszą ochroną w cieplejsze dni jest stosowanie filtrów z wysokim filtrem UV, które będą bezpiecznie chronić naszą skórę po wykonaniu zabiegów laserowego usuwania owłosienia.Depilacja laserowa likwiduje owłosienie po 1 zabiegu
nie

llość zabiegów niezbędnych do wykonania jest uzależniona od wielu czynników - m.in. od indywidualnych predyspozycji, koloru włosa, jego grubości czy obszaru zabiegowego. Włosy możemy epilować tylko w fazie ich wzrostu, a na różnych obszarach różny procent włosów będzie w tej fazie - dlatego przeciętnie potrzebujemy przynajmniej 4-5 zabiegów, czasami 6, a w indywidualnych przypadkach może to być nawet 7 lub 8. Warto też mieć świadomość tego, że żaden laser nie usuwa 100% owłosienia. Wynika to z tego, że w momencie depilacji zawsze znajdą się włosy, które akurat są w fazie spoczynku. Jeśli jednak możemy usunąć 99% z nich - czy warto roztkliwiać się nad jednym procentem?

Cykl życia włosów obejmuje trzy fazy: aktywnego wzrostu, fazę przejściową i fazę spoczynku. W tej pierwszej komórki macierzy intensywnie się dzielą, dzięki czemu powstaje nowy włos. W fazie przejściowej macierz zanika, a włosy są wypychane na powierzchnię skóry. W ostatnim etapie włos powoli obumiera i wypada. Jak to wpływa na skuteczność depilacji laserowej? W trakcie zabiegu włosy znajdują się na różnych etapach cyklu , światło laserowe usuwa zaś wyłącznie te, które akurat znajdują się w fazie wzrostu. Dlatego usunięcie wszystkich włosów w trakcie jednego zabiegu jest niemożliwe i niezbędne jest wykonanie kilku sesji.
Liczba zabiegów do wykonania to kwestia indywidualna
tak

Liczba zabiegów zależy od struktury włosa – jego grubości i koloru. Ponadto na twarzy kobiety w przyszłości mogą się pojawić nowe włosy. Jest to uzależnione m.in. od hormonów, zaś laser usuwa owłosienie, które aktualnie występuje w fazie wzrostu.


Zabieg epilacji laserem wymaga odpowiedniego przygotowania
tak

Po pierwsze: sprawdź czy nie ma przeciwwskazań. Niestety nie możesz poddać się zabiegowi będąc w ciąży. Depilacja laserowa nie powinna być też wykonywana, jeśli skóra jest uszkodzona lub podrażniona, a także wtedy gdy zmagasz się z infekcją bakteryjną, grzybiczą lub wirusową. Przez co najmniej dwa tygodnie przed zabiegiem (a najlepiej miesiąc) nie powinnaś usuwać włosów depilatorem, woskiem, pastą cukrową ani pęsetą. Przez ten czas warto też odstawić herbatki ziołowe i wyszczuplające, które zawierają składniki fotouczulające (np. nagietek czy dziurawiec). Minimum tydzień przed zabiegiem nie stosujemy żadnych kosmetyków o działaniu złuszczającym. Jeśli przyjmujesz antybiotyki, depilację laserową można wykonać dopiero po dwóch tygodniach od odstawienia leku. Bezpośrednio przed zabiegiem pamiętaj o ogoleniu włosków maszynką. Zadbaj też o to, żeby na skórze nie było żadnych kremów, balsamów do ciała, ani antyperspirantu. Odpowiednie przygotowanie to ważny etap i niezbędny krok do tego, by cały zabieg był bezpieczny i bez niepożądanych powikłań.Skóra po zabiegu depilacji laserowej jest bardzo podrażniona
nie

Skóra po zabiegu może być lekko podrażniona zaczerwieniona, jednak po upływie kilkunastu godzin objawy te powinny ustąpić.Depilacja laserowa jest bezbolesna
tak_nie

Ból przy depilacji laserowej jest kwestią tak indywidualną jak wizyta u dentysty. Jednych boli bardziej, innych mniej lub w ogóle. Dużo zależy od miejsc depilowanych, indywidualnych predyspozycji czy dnia cyklu u kobiet. 
Niektóre lasery usuwają nawet jasne włosy
tak_nie

Włosy jasne i cienkie są najtrudniejsze do usunięcia metodą laserowej depilacji. Ponieważ lasery działają na melaninę (barwnik) włosa. Jeśli włosy są jasne (rude, platynowy blond, siwe) i cienkie to nie mamy szansy na usunięcia ich na trwałe jedynie osłabienie.
Depilacja laserem Vectus™ jest zupełnie bezpieczna
tak

Zabieg w naszej klinice wykonywany jest przez doświadczonych specjalistów, natomiast laser Vectus™ to najwyższej klasy, renomowane na całym świecie urządzenie posiadające certyfikat jakości i bezpieczeństwa. Świadczymy usługi najwyższej jakości, stosując się do szczegółowo opracowanych przez profesjonalistów procedur.
Depilacja laserowa w gabinecie jest tak samo skuteczna jak domowe urządzenia do depilacji laserowej
nie

Obecnie na rynku można znaleźć urządzenia do domowej depilacji laserowej, które nie wykazują takiej skuteczności jak lasery stosowane w gabinecie. Wiązka lasera medycznego posiada jedną długość fali, która działa wybiórczo na włos i niszczy jej wewnętrzne struktury (brodawkę i macierz). Urządzenia w wersji domowej nie są laserami medycznymi – są to sprzęty, które posiadają rozproszoną wiązkę światła, która działa niszcząco na płytkie struktury włosa oraz na skórę – daje to efekt zmniejszonej skuteczności.Botox (botoks)

Jak działa? W jakich celach się go stosuje? Jak wyglądają zabiegi z wykorzystaniem botoksu? Czy i od jakiego wieku warto stosować Botox?
June
23


HISTORIA BOTOKSU W PIGUŁCE

Toksyna botulinowa to toksyna, którą wytwarzają beztlenowe bakterie jadu kiełbasianego Clostridum botulinum. W medycynie jest powszechnie stosowana do leczenia przykurczów mięśni, tików, zeza, kurczu powiek, a także usuwania nadmiernego napięcia mięśni u dzieci chorych na porażenie mózgowe i osób po udarze mózgu. W medycynie estetyczniej toksyna botulinowa pojawiła się dopiero w latach 80. XX wieku – zaczęto wykorzystywać ją do wygładzania zmarszczek wokół oczu i na czole. W Polsce botulina weszła do gabinetów medycyny estetycznej dopiero w 1996 roku.

Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej cieszą się w Polsce coraz większą popularnością, zyskując rzesze zwolenników. Jednak wciąż jest wielu przeciwników botoksu, a media donoszą o szkodliwości preparatu i defektach, jakie powoduje. Mimo że toksyna botulinowa jest stosowana na świecie już od kilkudziesięciu lat, m.in. w neurologii, okulistyce i ortopedii, a w ostatnich latach w medycynie estetycznej, wciąż budzi wiele dyskusji i sprzecznych opinii. Jak jest naprawdę? Rozprawiamy się z mitami i prezentujemy fakty na temat toksyny botulinowej.

Co to jest botox i jak działa?
 

Botox to kompleks toksyny botulinowej typu A. Jest on zarejestrowany jako lek, co oznacza, że może być podany tylko przez lekarza.  Botox zaburza przewodnictwo nerwowo-mieśniowe, co objawia się spłyceniem lub całkowitym wyeliminowanem zmarszczek mimicznych na czole, wokół oczu (tzw. kurzych łapek), między brwiami (tzw. lwia zmarszczka). Co ważne, można też stosować toksynę botulinową bardziej rozcieńczoną , czyli w formie mezobotoxu. Wtedy możemy spłycić także zmarszczki na szyi, policzkach, wokół ust (tzw. zmarszczki palacza). 

Zastosowanie botoxu w medycynie 
Botox jako lek służy do leczenia zaburzeń neurologicznych (m. in. kurczu powiek, ogniskowej spastyczności), nadpotliwości pach, zaburzeń czynności pęcherza moczowego oraz do korekty zmarszczek mimicznych 1/3 górnej części twarzy. Jednak toksyna botulinowa jest szeroko stosowana poza wskazaniami rejestracyjnymi, jak chociażby do łagodzenia objawów bruksizmu. Bardzo popularnym i skutecznym polem do wykorzystania Botoxu jest leczenie nadpotliwości – w obrębie dłoni, stóp, czoła, owłosionej skóry głowy. Coraz częściej Botox jest także wykorzystywany w leczeniu migren. 

Botox - jak wygląda zabieg i ile trwa? 
Prawidłowe wykonanie zabiegu wymaga precyzji i doświadczenia. Zazwyczaj zabieg można wykonać bezpośrednio po konsultacji, o ile lekarz nie stwierdzi przeciwwskazań. Makijaż należy zmyć, skóra jest dezynfekowana, lekarz podczas mimiki zaznacza na skórze pacjenta punkty, w które poda ściśle określoną ilość jednostek Botoxu.

botox_allestetis

Większość zabiegów (poza nadpotliwości dłoni i stóp) nie wymaga znieczulenia. Cała procedura trwa 15-30 minut, sam zabieg nie jest bolesny. Po 2 tygodniach należy udać się na wizytę kontrolną, aby ocenić efekty i ewentualnie wykonać niewielkie korekty. 

Jak długo utrzymują się efekty Botoxu? 
Czas utrzymywania się efektu zabiegu z użyciem Botoxu jest różny, zależy m. in. od ilości podanego leku, zamierzonych efektów, trybu życia pacjenta i jego indywidualnych predyspozycji. Co ciekawe, im dłużej będziemy poddawać się zabiegom z użyciem Botoxu, tym rzadziej trzeba będzie je wykonywać – mówić wprost, nasz mózg “odzwyczaja” się od używania określonych mięśni mimicznych. 

Jak często można robić Botox? 
Pełny zabieg można wykonać w tej samej okolicy nie częściej niż co 3 miesiące. 

Zalecenia po zabiegu (zmarszczki)
Po zabiegu nie można lecieć samolotem, korzystać z sauny i uprawiać zaawansowanej aktywności fizycznej. Zalecam także nie nakładać makijażu bezpośrednio po zabiegu. Nie należy także palić papierosów ani pić dużych ilości alkoholu przez tydzień.

Od jakiego wieku można robić botox? 
Wiek nie jest kryterium kwalifikacji do zabiegu. Liczy się stan zdrowia oraz badanie fizykalne. 

1     2     3


Czy ekspresja twarzy po botoksie pozostanie naturalna? 
Mimika po zabiegu z użyciem toksyny botulinowej jest miejscowo ograniczona, czyli na przykład nie tworzą się głębokie zmarszczki wokół oczu przy każdym uśmiechu, jednak dobrze wykonany zabieg nie nadaje twarzy sztucznego wyglądu ani nie zmienia rysów twarzy. Owszem, twarz wygląda na bardziej wypoczęta, a część zmarszczek znika. Natomiast częste obawy pacjentek wynikają z mylenia działania Botoxu z innymi, nadużywanymi przez niektórych zabiegami, jak m. in. nadmierne wypełnienie policzków czy doliny łez usieciowanym kwasem hialuronowym.

efekty_botoksu_allestetis


Czy efekty stosowania botoxu są odwracalne? 
Jak najbardziej, jednak nie ma specyficznej odtrutki na Botox – czas działa na naszą korzyść, w zależności od okolicy poddanej zabiegowi, idywidualnych predyspozycji pacjenta oraz ilości zużytego Botoxu, efekt utrzymuje się 3-6 miesięcy. Jeśli zdarzą się działania niepożądane, które najczęściej wynikają z migracji niewielkich ilości leku poza obszar zabiegowy, zazwyczaj ustępują w ciągu 2-6 tygodni. 

Kto może wykonywać zabiegi z użyciem botoxu? 
Zabieg może wykonać tylko odpowiednio przeszkolony lekarz. Warto o tym pamiętać zanim zdecyduje się na wykonanie go w innym miejscu (także ze względu na to, że jego efekty utrzymują się nawet pół roku). 

Czy to prawda, że jeśli przestaniemy używać botoxu to zmarszczki się pogłębią? 
Absolutnie nie. Przez okres działania toksyny zmarszczki nie będą się pogłębiać ani tworzyć nowe (oczywiście tam, gdzie lek został podany). Jeśli pacjentka zdecyduje, że nie chce kolejnego zabiegu, jej skóra, mimika powrócą do stanu sprzed pierwszego podania toksyny botulinowej. 

Co to jest baby botox?
Baby botox to zabieg z użyciem minimalnych dawek toksyny botulinowej, który nie blokuje całkowicie aktywności mięśni mimicznych, a jedynie ją ogranicza. 

Czy zabieg z użyciem botoxu jest bolesny? 
Nie, większość zabiegów, jak podanie Botoxu w okolicy 1/3 górnej twarzy, leczenie bruksizmu czy migren, nie wymaga znieczulenia. Wyjątkiem jest leczenie nadmiernej potliwości stóp i rąk, które wymaga znieczulenia kremem. 

Jakie są przeciwwskazania do botoxu? 
Specyficzne dla toksyny botulinowej są przeciwwskazania neurologiczne, czyli miastenia i zespół Lamberta-Eatona, wszelkie zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego oraz nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu, które jednak występują bardzo rzadko. Przeciwwskazaniem jest także terapia niektórymi lekami oraz okres 2 tygodni od jej zakończenia ( dotyczy to wielu antybiotyków, przede wszystkim aminoglikozydowych, np. genatymycyny, a także leków rozkurczowych). Pozostałe przeciwwskazania są dokładnie takie same, jak do wszystkich zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, czyli jakakolwiek infekcja (zarówno ogólnoustrojowa, jak i w miejscu planowanych iniekcji), ciąża, okres karmienia piersią, zaostrzenia choroby przewlekłej, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, źle kontrolowana cukrzyca, choroby nowotworowe itp. Ważnym przeciwwskazaniem są także nierealistyczne oczekiwania pacjenta odnośnie efektów, jakie można uzyskać – nie da się całkowicie wyeliminować zmarszczek utrwalonych u 60-letniej osoby, która do tej pory nie stosowała żadnych zabiegów. Doświadczony lekarz oceni skórę i zaproponuje optymalne rozwiązanie – botox nie jest idealnym rozwiązaniem dla osób posiadających dużo wiotkiej skóry. W takiej sytuacji zazwyczaj proponuję w pierwszej kolejności pracę nad zagęszczeniem i poprawą jakości skóry, a dopiero potem Botox. Stosowanie niektórych leków antyagregacyjnych, jak np. Aspiryna czy antykoagulacyjnych ( Clexane, Warfin, Pradaxa) nie jest bezwzględnym przeciwwskazaniem, jednak wszelkie przyjmowane leki należy zgłosić lekarzowi podczas konsultacji, na której odbywa się kwalifikacja do zabiegu. Choroba Hashimoto nie jest przeciwwskazaniem do zastosowania toksyny botulinowej. 

Jakie są zalecenia po zabiegu? 
Do 4 godzin po zabiegu nie należy się nadmiernie schylać, w dniu zabiegu zalecam ograniczenie aktywności fizycznej oraz unikanie masażu miejsc poddanych terapii.

Botox czy kwas hialuronowy – co wybrać? 
Są to zupełnie inne substancje, mające absolutnie różne zastosowania i efekty biologiczne. Do korekty zmarszczek mimicznych, nadpotliwości, bruksizmu służy toksyna botulinowa. Kwas hialuronowy z kolei nadaje objętość, w mezoterapii nawilża skórę. 

Efekty uboczne/działania niepożądane – co powinno nas zmartwić? 
Niewielki dyskomfort w miejscu wkłucia czy drobny siniak nie powinien być powodem do niepokoju. Efekt działa toksyny zaobserwujemy po 3-4 dniach, pełny po 14. Wtedy należy zgłosić się na wizytę kontrolną. Powinna nas zaniepokoić ewidentna asymetria – od razu uspokajamy, nikt z nas nie jest idealnie symetryczny i często podanie minimalnej ilości toksyny botulinowej podczas wizyty kontrolnej rozwiązuje problem.

4     5

Cennik 

Zadzwoń i umów wizytę 18 265 74 88

CZYM JEST ZABIEG PLASTYKI POWIEK?

Blefaroplastyka (plastyka powiek) to zabieg, który poprzez korektę ilości skóry oraz przywrócenie właściwego napięcia strukturom powięziowym przywraca młodzieńczy i zdrowy wygląd okolic oczu, jak również właściwy kontur oraz kształt powiek.
June
12
Oczy szeroko otwarte, wypoczęta i jędrna skóra powiek świadczą o zdrowiu, atrakcyjności i witalności. Opadające powieki górne to problem powstający w związku ze zwiotczeniem skóry powiek i opadaniem tkanek czoła i brwi.  Wielu pacjentów z powodu opadania powiek górnych poza defektem estetycznym fałdu powieki górnej, odczuwa zmęczenie oczu, ciężkość powiek i bóle głowy, a przede wszystkim ograniczenie pola widzenia.

PRZYCZYNY OPADANIA POWIEK GÓRNYCH:
 • uwarunkowania genetyczne
 • zwiotczenie i nadmiar skóry
 • spadek napięcia mięśnia powieki (okrężnego oka)
 • osłabienie i/lub zanik mięśnia dźwigacza powieki górnej
 • anatomia twarzy
 • spadek objętości poduszeczki tłuszczowej nadoczodołowej – opadnięcie brwi
 • uszkodzenie nerwów, choroby nowotworowe

PRZYCZYNY OPADANIA POWIEK DOLNYCH:
 • uwarunkowania genetyczne
 • nadmiar tkanki tłuszczowej podskórnej
 • obrzęk spowodowany zastojem limfy
 • niewłaściwe oświetlenie, długotrwała praca przed komputerem
 • zbyt długie noszenie lub nieodpowiednio dobrane szkła kontaktowe
 • zanik oraz redukcja elastyczności tarczki powieki dolnej

Operacja obejmuje precyzyjne nacięcie i usunięcie nadmiaru skóry powiek, obkurczenie i plastykę mięśnia okrężnego oka oraz zaopatrzenie przepuklin tkanki tłuszczowej okołogałkowej. Zakres i charakter zabiegu ustalany jest przed zabiegiem na konsultacji z pacjentem.

Operacja plastyczna powiek górnych polega na nacięciu skóry powiek w naturalnym fałdzie – załamaniu powieki górnej. Następnie wycinamy nadmiar wiotkiej skóry w postaci odpowiednio ukształtowanego paska skóry i mięśnia okrężnego oka, co znacznie pogłębia strop powieki górnej, odmładzając oko. Odsłonięty mięsień jest obkurczany laserem lub radioskalpelem. W sytuacjach tego wymagających chirurg usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej okołogałkowej uwypuklającej się przez wiotką przegrodę oczodołową – tzw. przepukliny tłuszczowe. Rana zamykana jest warstwowo bardzo cienkimi szwami, a blizna jest praktycznie niezauważalna.

blefaroplastyka_allestetis_fb

Plastyka powiek dolnych rozpoczyna się nacięciem skóry powieki dolnej poniżej brzegu rzęs, które po operacji jest praktycznie niewidoczne. Operację tą wykonujemy również inną techniką bez cięcia skóry – z dostępu przezspojówkowego. W kolejnym etapie chirurg odpreparowuje wiotką skórę do dolnego brzegu oczodołu, a jeśli występują wskazania w dalszym etapie nacina przegrodę oczodołową i przemieszcza nadmiar tkanki tłuszczowej, redukując tzw. worki tłuszczowe pod oczami. Ostatnim etapem tej operacji jest wycięcie nadmiaru wiotkiej skóry powieki dolnej, a następnie plastyczne zeszycie rany. W zależności od rozległości I stopnia złożoności defektu procedura może trwać od 45 minut do 2 godzin.


ZALECENIA PO ZABIEGU:
W okresie pooperacyjnym zalecamy specjalistyczne preparaty działające miejscowo i optymalizujące gojenie. Ostateczny efekt można ocenić po około 3-6 miesiącach w zależności od okolicy operowanej i zakresu zabiegu. Przez 2 – 4 tygodnie po zabiegu nie zalecamy wykonywania znacznego wysiłku fizycznego.


JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO BLEFAROPLASTYKI
Należy zastosować się do wszystkich zaleceń przekazanych przez lekarza podczas konsultacji. Pacjenci palący powinni odstawić papierosy na miesiąc przed operacją, w celu redukcji ryzyka zaburzeń gojenia i infekcji.
Przez 10-14 dni przed blefaroplastyką, podobnie jak przed każdym zabiegiem chirurgicznym, nie należy przyjmować leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych zawierających kwas salicylowy (np. aspiryny, polopiryny), ibuprofen, paracetamol i innych, ponieważ wydłużając czas krzepnięcia zwiększają ryzyko krwawienia podczas zabiegu.


WSKAZANIE DO BLEFAROPLASTYKI:
 • medyczne: ograniczenie pola widzenia, niewydolność mięśnia dźwigacza powieki górnej, bóle głowy, zmęczenie i uczucie ciężkości powiek wywołane ich wiotkością
 • estetyczne: pacjenci chcący usunąć oznaki starzenia się w okolicy oczu, poprawić i odmłodzić wygląd

PRECIWWSKAZANIE DO BLEFAROPLASTYKI:
 • ciężkie choroby ogólnoustrojowe (systemowe), np. niewydolność krążenia, wątroby, cukrzyca
 • skazy naczyniowe
 • niedokrwistość
 • nieuregulowane ciśnienie tętnicze krwi
 • infekcje, (choroby zębów), stany ropne skóry twarzy


Zapraszamy do ALLESTETIS na konsultacje z zakresu chirurgii plastycznej!
Rejestracja pod numerem +48 18 265 74 88

Specjalista - dr n. med. Dominik Boligłowa

18 maja wracamy do pracy!

Kochani Klienci, 
jak już zostało potwierdzone, wracamy do pracy 18 maja, z czego bardzo się cieszymy! :)
May
14

Dostaliśmy szereg wytycznych do wprowadzenia (większość to oczywiście standard, który stosowaliśmy do ostatnich dni naszej pracy:)). Nowe wytyczne dotyczą w szczegolności Was nasi drodzy Klienci. Poniżej znajduje się  lista z którą prosimy zapoznać się przed przyjściem na wizytę:

 • na wizytę przychodzimy punktualnie na wyznaczoną godzinę (nie wcześniej, nie później)
 • obowiązkowe maseczki podczas wizyty w klinice (jeśli jest to możliwe, ze względu na rodzaj wykonywanego zabiegu)
 • na wizytę umawiamy się jedynie telefonicznie (prosimy, aby podczas umawiania się na wizytę wspomieć od razu o wszystkich 'dodatkach' do zabiegów , aby mogłibyśmy poprawnie oszacować czas potrzebny do wykonania usługi)
 • obowiązkowa dezynfekcja rąk i/lub noszenia rękawiczek jednorazowych (jeśli jest to możliwe, ze względu na rodzaj wykonywanego zabiegu) 
 • nie przyprowadzamy dzieci oraz osób towarzyszących 
 • przed wizytą prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety zdrowotnej COVID-19 oraz zmierzenie temperatury ciała przy stoisku rejestracji 
 • nie korzystamy z telefonu w trakcie wizyty
 • zalecana płatność kartą
 • jeśli masz jakiekolwiek objawy przeziębienia prosimy o odwołanie wizyty (możemy też od razu przenieść wizytę na inny, dogodny termin)


Z naszej strony chcemy zapewnić bezpieczeństwo wykonanych zabiegów, dlatego bardzo prosimy o dostosowanie się do wyżej wymienionych wytycznych.

Zapraszamy do zapisów!
+48 18 265 74 88 

Do zobaczenia!❤️

Ważny komunikat!

Drodzy Pacjenci, w obliczu ogólnoświatowej sytuacji związanej z zagrożeniem koronawirusem klinika Allestetis pozostaje tymczasowo zamknięta.


April
01
Drodzy Pacjenci,
w obliczu ogólnoświatowej sytuacji związanej z zagrożeniem koronawirusem klinika Allestetis pozostaje tymczasowo zamknięta.

inline_944293_5567


Będziemy informowali was o powrocie a tym czasem uważajcie na siebie !