BLACK WEEKS 2020!

W ALLESTETIS wystartowała największa w roku listopadowa promocja - BLACK WEEKS! Tylko do 4 grudnia możecie Państwo dokonać zakupu dowolnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii  aż -60% taniej
November
13
black_weeks_allestetis


W ALLESTETIS wystartowała największa w roku listopadowa promocja - BLACK WEEKS! Tylko do 4 grudnia możecie Państwo dokonać zakupu dowolnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii  aż -60% taniej! 

Do -60% na wszystkie zabiegi z okazji BLACK WEEKS:
 • Karboksyterapia -60%
 • Zabiegi laserowe fotona - 50% *
 • Ultraskin II absolute -50%
 • Depilacja całego ciała (no limit, 1 zabieg) - 50%**, pozostałe depilacja -40% **
 • Endermologie LPG -30%
 • Zabiegi pielęgnacyjne -25%
 • Mezoterapia igłowa - 20%
 • Geneo -20%
 • PHformula -20%
 • Laser CO2 -20%** 
 •  Usuwanie tatuażu -20%
 • Niechirurgiczne zabiegi na twarz / lipoliza injekcyjna - 20%
 • Dermapen -20%
 • Botox/mezobotox -15%
 • Kwasy hialuronowe - 15%

 By wziąć udział w promocyjnych zakupach z okazji Black Weeks nie trzeba nawet wychodzić z domu. Będą one dostępne zarówno w dowolnej placówce Grupy ALLMEDICA, jak i w sklepie internetowym Allestetis   (Przypominamy, że zakupione w sklepie online usługi można zrealizować w dowolnym terminie, przez 6 miesięcy od daty zakupu.)

BLACK WEEKS to MEGA OKAZJA zrobić sobie lub swoim bliskim prezent! Zerknijcie i przygotujcie się na prawdziwe święto zakupów!  >>>>

Fakty i mity na temat depilacji laserowej

Czy depilacja laserowa boli? Czy mogę ją wykonać w środku lata? Pewnie szukaliście odpowiedzi na te i inne nurtujące Was kwestie. Dlatego odpowiadamy Wam na najczęściej zadawane pytania dotyczące depilacji laserowej i rozwiewamy wszelkie wątpliwości!
August
19

Tylko depilacja laserowa trwale usuwa owłosienie
tak

Depilacja laserowa, to jedyna metoda, która może usunąć owłosienie bezpowrotnie. Najszybciej pozbędziemy się włosów ciemnych, które zawierają dużo barwnika – melaniny. Przenikająca do skóry wiązka energii jest pochłaniana przez komórki barwnikowe i zamienia się na ciepło, co uszkadza macierz włosa, czyli część mieszka, gdzie następuje regeneracja. Po uszkodzeniu macierzy włos nie odrasta.Podczas lata nie można wykonywać zabiegów depilacji laserowej
nie

Zabiegi depilacji laserowej mogą być wykonywane przez cały rok pod warunkiem, że przestrzegamy odpowiednich zaleceń po zabiegowych. Wiązka lasera emituje promieniowanie, które utrzymuje się w skórze przez około 2 tygodnie. Najważniejsze, aby w tym czasie nie narażać partii ciała, które były poddane zabiegowi, na dodatkowe promieniowanie, np. słoneczne – może to grozić poparzeniami, obrzękami lub przebarwieniami. W okresie letnim zaleca się zabiegi na takie partie ciała jak: bikini, uda czy pachy, ponieważ można je bezpiecznie chronić przed słońcem poprzez zakrycie odzieżą. Najlepszą ochroną w cieplejsze dni jest stosowanie filtrów z wysokim filtrem UV, które będą bezpiecznie chronić naszą skórę po wykonaniu zabiegów laserowego usuwania owłosienia.Depilacja laserowa likwiduje owłosienie po 1 zabiegu
nie

llość zabiegów niezbędnych do wykonania jest uzależniona od wielu czynników - m.in. od indywidualnych predyspozycji, koloru włosa, jego grubości czy obszaru zabiegowego. Włosy możemy epilować tylko w fazie ich wzrostu, a na różnych obszarach różny procent włosów będzie w tej fazie - dlatego przeciętnie potrzebujemy przynajmniej 4-5 zabiegów, czasami 6, a w indywidualnych przypadkach może to być nawet 7 lub 8. Warto też mieć świadomość tego, że żaden laser nie usuwa 100% owłosienia. Wynika to z tego, że w momencie depilacji zawsze znajdą się włosy, które akurat są w fazie spoczynku. Jeśli jednak możemy usunąć 99% z nich - czy warto roztkliwiać się nad jednym procentem?

Cykl życia włosów obejmuje trzy fazy: aktywnego wzrostu, fazę przejściową i fazę spoczynku. W tej pierwszej komórki macierzy intensywnie się dzielą, dzięki czemu powstaje nowy włos. W fazie przejściowej macierz zanika, a włosy są wypychane na powierzchnię skóry. W ostatnim etapie włos powoli obumiera i wypada. Jak to wpływa na skuteczność depilacji laserowej? W trakcie zabiegu włosy znajdują się na różnych etapach cyklu , światło laserowe usuwa zaś wyłącznie te, które akurat znajdują się w fazie wzrostu. Dlatego usunięcie wszystkich włosów w trakcie jednego zabiegu jest niemożliwe i niezbędne jest wykonanie kilku sesji.
Liczba zabiegów do wykonania to kwestia indywidualna
tak

Liczba zabiegów zależy od struktury włosa – jego grubości i koloru. Ponadto na twarzy kobiety w przyszłości mogą się pojawić nowe włosy. Jest to uzależnione m.in. od hormonów, zaś laser usuwa owłosienie, które aktualnie występuje w fazie wzrostu.


Zabieg epilacji laserem wymaga odpowiedniego przygotowania
tak

Po pierwsze: sprawdź czy nie ma przeciwwskazań. Niestety nie możesz poddać się zabiegowi będąc w ciąży. Depilacja laserowa nie powinna być też wykonywana, jeśli skóra jest uszkodzona lub podrażniona, a także wtedy gdy zmagasz się z infekcją bakteryjną, grzybiczą lub wirusową. Przez co najmniej dwa tygodnie przed zabiegiem (a najlepiej miesiąc) nie powinnaś usuwać włosów depilatorem, woskiem, pastą cukrową ani pęsetą. Przez ten czas warto też odstawić herbatki ziołowe i wyszczuplające, które zawierają składniki fotouczulające (np. nagietek czy dziurawiec). Minimum tydzień przed zabiegiem nie stosujemy żadnych kosmetyków o działaniu złuszczającym. Jeśli przyjmujesz antybiotyki, depilację laserową można wykonać dopiero po dwóch tygodniach od odstawienia leku. Bezpośrednio przed zabiegiem pamiętaj o ogoleniu włosków maszynką. Zadbaj też o to, żeby na skórze nie było żadnych kremów, balsamów do ciała, ani antyperspirantu. Odpowiednie przygotowanie to ważny etap i niezbędny krok do tego, by cały zabieg był bezpieczny i bez niepożądanych powikłań.Skóra po zabiegu depilacji laserowej jest bardzo podrażniona
nie

Skóra po zabiegu może być lekko podrażniona zaczerwieniona, jednak po upływie kilkunastu godzin objawy te powinny ustąpić.Depilacja laserowa jest bezbolesna
tak_nie

Ból przy depilacji laserowej jest kwestią tak indywidualną jak wizyta u dentysty. Jednych boli bardziej, innych mniej lub w ogóle. Dużo zależy od miejsc depilowanych, indywidualnych predyspozycji czy dnia cyklu u kobiet. 
Niektóre lasery usuwają nawet jasne włosy
tak_nie

Włosy jasne i cienkie są najtrudniejsze do usunięcia metodą laserowej depilacji. Ponieważ lasery działają na melaninę (barwnik) włosa. Jeśli włosy są jasne (rude, platynowy blond, siwe) i cienkie to nie mamy szansy na usunięcia ich na trwałe jedynie osłabienie.
Depilacja laserem Vectus™ jest zupełnie bezpieczna
tak

Zabieg w naszej klinice wykonywany jest przez doświadczonych specjalistów, natomiast laser Vectus™ to najwyższej klasy, renomowane na całym świecie urządzenie posiadające certyfikat jakości i bezpieczeństwa. Świadczymy usługi najwyższej jakości, stosując się do szczegółowo opracowanych przez profesjonalistów procedur.
Depilacja laserowa w gabinecie jest tak samo skuteczna jak domowe urządzenia do depilacji laserowej
nie

Obecnie na rynku można znaleźć urządzenia do domowej depilacji laserowej, które nie wykazują takiej skuteczności jak lasery stosowane w gabinecie. Wiązka lasera medycznego posiada jedną długość fali, która działa wybiórczo na włos i niszczy jej wewnętrzne struktury (brodawkę i macierz). Urządzenia w wersji domowej nie są laserami medycznymi – są to sprzęty, które posiadają rozproszoną wiązkę światła, która działa niszcząco na płytkie struktury włosa oraz na skórę – daje to efekt zmniejszonej skuteczności.Botox (botoks)

Jak działa? W jakich celach się go stosuje? Jak wyglądają zabiegi z wykorzystaniem botoksu? Czy i od jakiego wieku warto stosować Botox?
June
23


HISTORIA BOTOKSU W PIGUŁCE

Toksyna botulinowa to toksyna, którą wytwarzają beztlenowe bakterie jadu kiełbasianego Clostridum botulinum. W medycynie jest powszechnie stosowana do leczenia przykurczów mięśni, tików, zeza, kurczu powiek, a także usuwania nadmiernego napięcia mięśni u dzieci chorych na porażenie mózgowe i osób po udarze mózgu. W medycynie estetyczniej toksyna botulinowa pojawiła się dopiero w latach 80. XX wieku – zaczęto wykorzystywać ją do wygładzania zmarszczek wokół oczu i na czole. W Polsce botulina weszła do gabinetów medycyny estetycznej dopiero w 1996 roku.

Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej cieszą się w Polsce coraz większą popularnością, zyskując rzesze zwolenników. Jednak wciąż jest wielu przeciwników botoksu, a media donoszą o szkodliwości preparatu i defektach, jakie powoduje. Mimo że toksyna botulinowa jest stosowana na świecie już od kilkudziesięciu lat, m.in. w neurologii, okulistyce i ortopedii, a w ostatnich latach w medycynie estetycznej, wciąż budzi wiele dyskusji i sprzecznych opinii. Jak jest naprawdę? Rozprawiamy się z mitami i prezentujemy fakty na temat toksyny botulinowej.

Co to jest botox i jak działa?
 

Botox to kompleks toksyny botulinowej typu A. Jest on zarejestrowany jako lek, co oznacza, że może być podany tylko przez lekarza.  Botox zaburza przewodnictwo nerwowo-mieśniowe, co objawia się spłyceniem lub całkowitym wyeliminowanem zmarszczek mimicznych na czole, wokół oczu (tzw. kurzych łapek), między brwiami (tzw. lwia zmarszczka). Co ważne, można też stosować toksynę botulinową bardziej rozcieńczoną , czyli w formie mezobotoxu. Wtedy możemy spłycić także zmarszczki na szyi, policzkach, wokół ust (tzw. zmarszczki palacza). 

Zastosowanie botoxu w medycynie 
Botox jako lek służy do leczenia zaburzeń neurologicznych (m. in. kurczu powiek, ogniskowej spastyczności), nadpotliwości pach, zaburzeń czynności pęcherza moczowego oraz do korekty zmarszczek mimicznych 1/3 górnej części twarzy. Jednak toksyna botulinowa jest szeroko stosowana poza wskazaniami rejestracyjnymi, jak chociażby do łagodzenia objawów bruksizmu. Bardzo popularnym i skutecznym polem do wykorzystania Botoxu jest leczenie nadpotliwości – w obrębie dłoni, stóp, czoła, owłosionej skóry głowy. Coraz częściej Botox jest także wykorzystywany w leczeniu migren. 

Botox - jak wygląda zabieg i ile trwa? 
Prawidłowe wykonanie zabiegu wymaga precyzji i doświadczenia. Zazwyczaj zabieg można wykonać bezpośrednio po konsultacji, o ile lekarz nie stwierdzi przeciwwskazań. Makijaż należy zmyć, skóra jest dezynfekowana, lekarz podczas mimiki zaznacza na skórze pacjenta punkty, w które poda ściśle określoną ilość jednostek Botoxu.

botox_allestetis

Większość zabiegów (poza nadpotliwości dłoni i stóp) nie wymaga znieczulenia. Cała procedura trwa 15-30 minut, sam zabieg nie jest bolesny. Po 2 tygodniach należy udać się na wizytę kontrolną, aby ocenić efekty i ewentualnie wykonać niewielkie korekty. 

Jak długo utrzymują się efekty Botoxu? 
Czas utrzymywania się efektu zabiegu z użyciem Botoxu jest różny, zależy m. in. od ilości podanego leku, zamierzonych efektów, trybu życia pacjenta i jego indywidualnych predyspozycji. Co ciekawe, im dłużej będziemy poddawać się zabiegom z użyciem Botoxu, tym rzadziej trzeba będzie je wykonywać – mówić wprost, nasz mózg “odzwyczaja” się od używania określonych mięśni mimicznych. 

Jak często można robić Botox? 
Pełny zabieg można wykonać w tej samej okolicy nie częściej niż co 3 miesiące. 

Zalecenia po zabiegu (zmarszczki)
Po zabiegu nie można lecieć samolotem, korzystać z sauny i uprawiać zaawansowanej aktywności fizycznej. Zalecam także nie nakładać makijażu bezpośrednio po zabiegu. Nie należy także palić papierosów ani pić dużych ilości alkoholu przez tydzień.

Od jakiego wieku można robić botox? 
Wiek nie jest kryterium kwalifikacji do zabiegu. Liczy się stan zdrowia oraz badanie fizykalne. 

1     2     3


Czy ekspresja twarzy po botoksie pozostanie naturalna? 
Mimika po zabiegu z użyciem toksyny botulinowej jest miejscowo ograniczona, czyli na przykład nie tworzą się głębokie zmarszczki wokół oczu przy każdym uśmiechu, jednak dobrze wykonany zabieg nie nadaje twarzy sztucznego wyglądu ani nie zmienia rysów twarzy. Owszem, twarz wygląda na bardziej wypoczęta, a część zmarszczek znika. Natomiast częste obawy pacjentek wynikają z mylenia działania Botoxu z innymi, nadużywanymi przez niektórych zabiegami, jak m. in. nadmierne wypełnienie policzków czy doliny łez usieciowanym kwasem hialuronowym.

efekty_botoksu_allestetis


Czy efekty stosowania botoxu są odwracalne? 
Jak najbardziej, jednak nie ma specyficznej odtrutki na Botox – czas działa na naszą korzyść, w zależności od okolicy poddanej zabiegowi, idywidualnych predyspozycji pacjenta oraz ilości zużytego Botoxu, efekt utrzymuje się 3-6 miesięcy. Jeśli zdarzą się działania niepożądane, które najczęściej wynikają z migracji niewielkich ilości leku poza obszar zabiegowy, zazwyczaj ustępują w ciągu 2-6 tygodni. 

Kto może wykonywać zabiegi z użyciem botoxu? 
Zabieg może wykonać tylko odpowiednio przeszkolony lekarz. Warto o tym pamiętać zanim zdecyduje się na wykonanie go w innym miejscu (także ze względu na to, że jego efekty utrzymują się nawet pół roku). 

Czy to prawda, że jeśli przestaniemy używać botoxu to zmarszczki się pogłębią? 
Absolutnie nie. Przez okres działania toksyny zmarszczki nie będą się pogłębiać ani tworzyć nowe (oczywiście tam, gdzie lek został podany). Jeśli pacjentka zdecyduje, że nie chce kolejnego zabiegu, jej skóra, mimika powrócą do stanu sprzed pierwszego podania toksyny botulinowej. 

Co to jest baby botox?
Baby botox to zabieg z użyciem minimalnych dawek toksyny botulinowej, który nie blokuje całkowicie aktywności mięśni mimicznych, a jedynie ją ogranicza. 

Czy zabieg z użyciem botoxu jest bolesny? 
Nie, większość zabiegów, jak podanie Botoxu w okolicy 1/3 górnej twarzy, leczenie bruksizmu czy migren, nie wymaga znieczulenia. Wyjątkiem jest leczenie nadmiernej potliwości stóp i rąk, które wymaga znieczulenia kremem. 

Jakie są przeciwwskazania do botoxu? 
Specyficzne dla toksyny botulinowej są przeciwwskazania neurologiczne, czyli miastenia i zespół Lamberta-Eatona, wszelkie zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego oraz nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu, które jednak występują bardzo rzadko. Przeciwwskazaniem jest także terapia niektórymi lekami oraz okres 2 tygodni od jej zakończenia ( dotyczy to wielu antybiotyków, przede wszystkim aminoglikozydowych, np. genatymycyny, a także leków rozkurczowych). Pozostałe przeciwwskazania są dokładnie takie same, jak do wszystkich zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, czyli jakakolwiek infekcja (zarówno ogólnoustrojowa, jak i w miejscu planowanych iniekcji), ciąża, okres karmienia piersią, zaostrzenia choroby przewlekłej, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, źle kontrolowana cukrzyca, choroby nowotworowe itp. Ważnym przeciwwskazaniem są także nierealistyczne oczekiwania pacjenta odnośnie efektów, jakie można uzyskać – nie da się całkowicie wyeliminować zmarszczek utrwalonych u 60-letniej osoby, która do tej pory nie stosowała żadnych zabiegów. Doświadczony lekarz oceni skórę i zaproponuje optymalne rozwiązanie – botox nie jest idealnym rozwiązaniem dla osób posiadających dużo wiotkiej skóry. W takiej sytuacji zazwyczaj proponuję w pierwszej kolejności pracę nad zagęszczeniem i poprawą jakości skóry, a dopiero potem Botox. Stosowanie niektórych leków antyagregacyjnych, jak np. Aspiryna czy antykoagulacyjnych ( Clexane, Warfin, Pradaxa) nie jest bezwzględnym przeciwwskazaniem, jednak wszelkie przyjmowane leki należy zgłosić lekarzowi podczas konsultacji, na której odbywa się kwalifikacja do zabiegu. Choroba Hashimoto nie jest przeciwwskazaniem do zastosowania toksyny botulinowej. 

Jakie są zalecenia po zabiegu? 
Do 4 godzin po zabiegu nie należy się nadmiernie schylać, w dniu zabiegu zalecam ograniczenie aktywności fizycznej oraz unikanie masażu miejsc poddanych terapii.

Botox czy kwas hialuronowy – co wybrać? 
Są to zupełnie inne substancje, mające absolutnie różne zastosowania i efekty biologiczne. Do korekty zmarszczek mimicznych, nadpotliwości, bruksizmu służy toksyna botulinowa. Kwas hialuronowy z kolei nadaje objętość, w mezoterapii nawilża skórę. 

Efekty uboczne/działania niepożądane – co powinno nas zmartwić? 
Niewielki dyskomfort w miejscu wkłucia czy drobny siniak nie powinien być powodem do niepokoju. Efekt działa toksyny zaobserwujemy po 3-4 dniach, pełny po 14. Wtedy należy zgłosić się na wizytę kontrolną. Powinna nas zaniepokoić ewidentna asymetria – od razu uspokajamy, nikt z nas nie jest idealnie symetryczny i często podanie minimalnej ilości toksyny botulinowej podczas wizyty kontrolnej rozwiązuje problem.

4     5

CZYM JEST ZABIEG PLASTYKI POWIEK?

Blefaroplastyka (plastyka powiek) to zabieg, który poprzez korektę ilości skóry oraz przywrócenie właściwego napięcia strukturom powięziowym przywraca młodzieńczy i zdrowy wygląd okolic oczu, jak również właściwy kontur oraz kształt powiek.
June
12
Oczy szeroko otwarte, wypoczęta i jędrna skóra powiek świadczą o zdrowiu, atrakcyjności i witalności. Opadające powieki górne to problem powstający w związku ze zwiotczeniem skóry powiek i opadaniem tkanek czoła i brwi.  Wielu pacjentów z powodu opadania powiek górnych poza defektem estetycznym fałdu powieki górnej, odczuwa zmęczenie oczu, ciężkość powiek i bóle głowy, a przede wszystkim ograniczenie pola widzenia.

PRZYCZYNY OPADANIA POWIEK GÓRNYCH:
 • uwarunkowania genetyczne
 • zwiotczenie i nadmiar skóry
 • spadek napięcia mięśnia powieki (okrężnego oka)
 • osłabienie i/lub zanik mięśnia dźwigacza powieki górnej
 • anatomia twarzy
 • spadek objętości poduszeczki tłuszczowej nadoczodołowej – opadnięcie brwi
 • uszkodzenie nerwów, choroby nowotworowe

PRZYCZYNY OPADANIA POWIEK DOLNYCH:
 • uwarunkowania genetyczne
 • nadmiar tkanki tłuszczowej podskórnej
 • obrzęk spowodowany zastojem limfy
 • niewłaściwe oświetlenie, długotrwała praca przed komputerem
 • zbyt długie noszenie lub nieodpowiednio dobrane szkła kontaktowe
 • zanik oraz redukcja elastyczności tarczki powieki dolnej

Operacja obejmuje precyzyjne nacięcie i usunięcie nadmiaru skóry powiek, obkurczenie i plastykę mięśnia okrężnego oka oraz zaopatrzenie przepuklin tkanki tłuszczowej okołogałkowej. Zakres i charakter zabiegu ustalany jest przed zabiegiem na konsultacji z pacjentem.

Operacja plastyczna powiek górnych polega na nacięciu skóry powiek w naturalnym fałdzie – załamaniu powieki górnej. Następnie wycinamy nadmiar wiotkiej skóry w postaci odpowiednio ukształtowanego paska skóry i mięśnia okrężnego oka, co znacznie pogłębia strop powieki górnej, odmładzając oko. Odsłonięty mięsień jest obkurczany laserem lub radioskalpelem. W sytuacjach tego wymagających chirurg usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej okołogałkowej uwypuklającej się przez wiotką przegrodę oczodołową – tzw. przepukliny tłuszczowe. Rana zamykana jest warstwowo bardzo cienkimi szwami, a blizna jest praktycznie niezauważalna.

blefaroplastyka_allestetis_fb

Plastyka powiek dolnych rozpoczyna się nacięciem skóry powieki dolnej poniżej brzegu rzęs, które po operacji jest praktycznie niewidoczne. Operację tą wykonujemy również inną techniką bez cięcia skóry – z dostępu przezspojówkowego. W kolejnym etapie chirurg odpreparowuje wiotką skórę do dolnego brzegu oczodołu, a jeśli występują wskazania w dalszym etapie nacina przegrodę oczodołową i przemieszcza nadmiar tkanki tłuszczowej, redukując tzw. worki tłuszczowe pod oczami. Ostatnim etapem tej operacji jest wycięcie nadmiaru wiotkiej skóry powieki dolnej, a następnie plastyczne zeszycie rany. W zależności od rozległości I stopnia złożoności defektu procedura może trwać od 45 minut do 2 godzin.


ZALECENIA PO ZABIEGU:
W okresie pooperacyjnym zalecamy specjalistyczne preparaty działające miejscowo i optymalizujące gojenie. Ostateczny efekt można ocenić po około 3-6 miesiącach w zależności od okolicy operowanej i zakresu zabiegu. Przez 2 – 4 tygodnie po zabiegu nie zalecamy wykonywania znacznego wysiłku fizycznego.


JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO BLEFAROPLASTYKI
Należy zastosować się do wszystkich zaleceń przekazanych przez lekarza podczas konsultacji. Pacjenci palący powinni odstawić papierosy na miesiąc przed operacją, w celu redukcji ryzyka zaburzeń gojenia i infekcji.
Przez 10-14 dni przed blefaroplastyką, podobnie jak przed każdym zabiegiem chirurgicznym, nie należy przyjmować leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych zawierających kwas salicylowy (np. aspiryny, polopiryny), ibuprofen, paracetamol i innych, ponieważ wydłużając czas krzepnięcia zwiększają ryzyko krwawienia podczas zabiegu.


WSKAZANIE DO BLEFAROPLASTYKI:
 • medyczne: ograniczenie pola widzenia, niewydolność mięśnia dźwigacza powieki górnej, bóle głowy, zmęczenie i uczucie ciężkości powiek wywołane ich wiotkością
 • estetyczne: pacjenci chcący usunąć oznaki starzenia się w okolicy oczu, poprawić i odmłodzić wygląd

PRECIWWSKAZANIE DO BLEFAROPLASTYKI:
 • ciężkie choroby ogólnoustrojowe (systemowe), np. niewydolność krążenia, wątroby, cukrzyca
 • skazy naczyniowe
 • niedokrwistość
 • nieuregulowane ciśnienie tętnicze krwi
 • infekcje, (choroby zębów), stany ropne skóry twarzy


Zapraszamy do ALLESTETIS na konsultacje z zakresu chirurgii plastycznej!
Rejestracja pod numerem +48 18 265 74 88

Specjalista - dr n. med. Dominik Boligłowa

18 maja wracamy do pracy!

Kochani Klienci, 
jak już zostało potwierdzone, wracamy do pracy 18 maja, z czego bardzo się cieszymy! :)
May
14

Dostaliśmy szereg wytycznych do wprowadzenia (większość to oczywiście standard, który stosowaliśmy do ostatnich dni naszej pracy:)). Nowe wytyczne dotyczą w szczegolności Was nasi drodzy Klienci. Poniżej znajduje się  lista z którą prosimy zapoznać się przed przyjściem na wizytę:

 • na wizytę przychodzimy punktualnie na wyznaczoną godzinę (nie wcześniej, nie później)
 • obowiązkowe maseczki podczas wizyty w klinice (jeśli jest to możliwe, ze względu na rodzaj wykonywanego zabiegu)
 • na wizytę umawiamy się jedynie telefonicznie (prosimy, aby podczas umawiania się na wizytę wspomieć od razu o wszystkich 'dodatkach' do zabiegów , aby mogłibyśmy poprawnie oszacować czas potrzebny do wykonania usługi)
 • obowiązkowa dezynfekcja rąk i/lub noszenia rękawiczek jednorazowych (jeśli jest to możliwe, ze względu na rodzaj wykonywanego zabiegu) 
 • nie przyprowadzamy dzieci oraz osób towarzyszących 
 • przed wizytą prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety zdrowotnej COVID-19 oraz zmierzenie temperatury ciała przy stoisku rejestracji 
 • nie korzystamy z telefonu w trakcie wizyty
 • zalecana płatność kartą
 • jeśli masz jakiekolwiek objawy przeziębienia prosimy o odwołanie wizyty (możemy też od razu przenieść wizytę na inny, dogodny termin)


Z naszej strony chcemy zapewnić bezpieczeństwo wykonanych zabiegów, dlatego bardzo prosimy o dostosowanie się do wyżej wymienionych wytycznych.

Zapraszamy do zapisów!
+48 18 265 74 88 

Do zobaczenia!❤️

Ważny komunikat!

Drodzy Pacjenci, w obliczu ogólnoświatowej sytuacji związanej z zagrożeniem koronawirusem klinika Allestetis pozostaje tymczasowo zamknięta.


April
01
Drodzy Pacjenci,
w obliczu ogólnoświatowej sytuacji związanej z zagrożeniem koronawirusem klinika Allestetis pozostaje tymczasowo zamknięta.

inline_944293_5567


Będziemy informowali was o powrocie a tym czasem uważajcie na siebie !

KWAS HIALURONOWY - PYTANIA I ODPOWIEDZI. Rozwiej swoje wątpliwości!


Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego staje się coraz bardziej popularne. Substancja ta występuje w naszym organizmie, dlatego jej stosowanie jest w pełni bezpieczne. Skuteczność i naturalne efekty tej metody wynikają z faktu, że jest stosowana przede wszystkim, aby przywrócić wcześniejszy, młodzieńczy wygląd. Kwas hialuronowy jest uzupełniany tam, gdzie z czasem zaczyna go brakować. Jeśli zależy nam na widocznych rezultatach w krótkim czasie, sam krem nie wystarczy. Warto wtedy skorzystać z zabiegu w gabinecie dermatologa. Korekta kwasem hialuronowym jest procedurą medyczną, którą powinien przeprowadzać lekarz, a nie kosmetyczka.
February
10
Jakie zastosowanie ma kwas hialuronowy?
Kwas hialuronowy ma duże możliwości absorbowania wody (jedna cząsteczka kwasu może wiązać 250 cząsteczek wody), dzięki czemu doskonale nawadnia nawet bardzo przesuszoną cerę. Łączy włókna kolagenowe. Poprawia też gęstość skóry, przywracając jej wcześniejszą jędrność i sprężystość. Pozwala wygładzić zmarszczki, zwłaszcza bruzdy nosowo-wargowe, linie na czole, tzw. kurze łapki, zmarszczki palacze, czy cienie pod oczami. Sprawdzi się nie tylko na twarzy, ale również na szyi, dekolcie i dłoniach. Kwas hialuronowy nie służy jedynie redukcji zmarszczek, ale także rozstępów i blizn. Kwas hialuronowy nie służy jedynie redukcji zmarszczek, ale także rozstępów i blizn. Działa jak naturalny wypełniacz. Z jego pomocą możemy powiększyć usta, wymodelować twarz, lub przywrócić jej wyrazisty owal.

44588577_571258623291508_767082950066962432_n

Jak przebiega ostrzykiwanie kwasem hialuronowym?
W pierwszej kolejności pacjentka zostaje przygotowana do zabiegu. Wykonujemy staranny demakijaż, tak aby usunąć makijaż i wszelkie zanieczyszczenia. Dopiero po tym lekarz przystępuje do oceny stanu skóry i przeprowadza wywiad dotyczący oczekiwań pacjenta. Zadaje również pytania pod kątem wykluczenia przeciwwskazań do zabiegu. Następnie skórę smaruje się kremem o działaniu znieczulającym, dzięki czemu zastrzyk jest komfortowy i bezbolesny. Ostatni etap to iniekcja kwasu hialuronowego, przy pomocy specjalnej igły tzw. kaniuli.

Jakie efekty można uzyskać stosując zabiegi kwasem hialuronowym?
Kwas hialuronowy skutecznie odmładza i rewitalizuje skórę. Z jego pomocą możemy zredukować zmarszczki wokół ust, wypełnić bruzdy nosowo-wargowe, podnieść opadnięte kąciki ust oraz je powiększyć, nawilżyć a także zrewitalizować usta. Kwas hialuronowy można zastosować w wolumetrii twarzy. Efekty tj:

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym – taki zabieg ma na celu wyrównanie czerwienie wargowej, np. w przypadku asymetrii ust. Pozwoli także zrewitalizować skórę ust, poprawić jej nawilżenie. Zabieg zmniejszy również konsekwencje upływu czasu, zapewniając ujędrnienie skóry ust i podniesienie kącików ku górze.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – zabieg doskonale się sprawdza, gdy pacjentka marzy o zwiększeniu objętości warg, ale obawia się przerysowanego efektu. Kwas hialuronowy jest naturalnym wypełniaczem, pozwala powiększyć usta w bezpieczny dla organizmu sposób, zapewniając jednocześnie estetyczny rezultat pełnych, ale naturalnie wyglądających ust. Możemy też zdecydować się na bardziej subtelną zmianę na początek, a przy kolejnym zabiegu zwiększyć ilość zastosowanego kwasu. Dużą zaletą jest też odwracalność całego procesu po kilku lub kilkunastu miesiącach.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – procedura ta widocznie likwiduje wgłębienia w skórze. Skutecznie redukuje zmarszczki mimiczne, zwiększając elastyczność włókien kolagenu i elastyny. Zabieg jest mało inwazyjny i pozwala w krótkim czasie cieszyć się młodszym wyglądem twarzy i bardziej elastyczną, jędrniejszą skórą.

Zastrzyki z kwasu hialuronowego – jakie są przeciwwskazania?
Kwas hialuronowy zazwyczaj jest dobrze tolerowany, ze względu na biozgodność i jego naturalną obecność w skórze. Jednak istnieją pewne przeciwwskazania do stosowania zabiegów z kwasem hialuronowym. Są to: Ciąża i karmienie piersią, Choroby nowotworowe, Schorzenia o podłożu autoimmunologicznym, Stany zapalne skóry (np. opryszczka), Skłonności do nadmiernego bliznowacenia, Nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

Jak postępować po zabiegu z kwasem hialuronowym?
Kwas hialuronowy zapewnia efekty praktycznie od razu. Po zabiegu może pojawić się niewielkie zaczerwienienie lub delikatny obrzęk, które ustępują samoistnie w ciągu 3 dni. Nie mniej jednak w przeciągu dwóch tygodni należy unikać nagłych zmian temperatur, nie opalać się, nie chodzić na solarium i saunę. Dla podtrzymania efektów warto stosować odpowiednią pielęgnację, w tym krem zawierający kwas hialuronowy. Jeśli chcemy utrzymać trwały rezultat, zabieg należy powtórzyć po około roku, ponieważ HA rozkłada się w organizmie w naturalny sposób.

Podsumowanie
Modelowanie kwasem hialuronowym twarzy oraz powiększanie ust przy jego pomocy, to zabiegi cieszące się dużym zainteresowaniem, ze względu na swoją skuteczność oraz bezpieczeństwo i naturalność samej substancji. Profesjonalnie wykonane zapewniają poprawę wyglądu, wygładzenie zmarszczek i przywrócenie młodzieńczej wyrazistości rys. Ponadto kwas hialuronowy skutecznie nawilża, ujędrnia i nadaje skórze sprężystość.


Tylko do końca lutego i tylko w klinice ALLESTETIS , która znajduje się w Zakopanem przy ul.Chyców Potok 26  będzie trwała promocja -20% na wszystkie zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego! Dowiedź się więcej na https://allestetis.pl/oferta/promocje .

promocja_kh_20_zakopane

Zapraszamy na konsultacje do naszych specjalistów! Allestetis to profesjonalny zespół, wyjątkowa dbałość o bezpieczeństwo przeprowadzanych zabiegów, najlepszej jakości kosmetyki i certyfikowany sprzęt. To wszystko razem oraz miła atmosfera, są gwarancją efektywnych zabiegów i Twojego zadowolenia.

W ALLESTETIS w Zakopanem przyjmują :

lekarzy_zakopane

lekarzy_zakopane_2


Rejestracja pod numerem +48 18 265 74 88

Umów się na wizytę teraz i zacznij z Nami swoją piękną historię! ▪️ Depilacja laserowa całego ciała w pakiecie no limit tylko 1699 zł (cena regularna to 4999 zł) + zabieg mikrodermabrazji diamentowej GRATIS!

▪️ Pozostałe zabiegi depilacji laserowej -25%

▪️ Usuwanie naczynek laserem Fotona -40%

Każdy kto udostępni walentynkowy post z naszej strony na Facebook automatycznie bierze udział w losowaniu zabiegu GeneO!
Losowanie odbędzie się 17.02.2020‼️

Promocja obowiązuje do 16 lutego - natomiast z zakupionego zabiegu można skorzystać w ciągu 6 miesięcy od daty zakupu! Nie przegap super okazji! 

Szybki zakup wybranego zabiegu on-line? To jest proste!
☑️ wchodzisz na stronę: https://allestetis.pl/kategoria/bony-tematyczne
☑️ wybierasz zabieg
☑️ kupujesz
☑️ drukujesz

Dowiedź się więcej na https://allestetis.pl/oferta/promocje
lub pod telefonem +48 18 265 74 88

Promocja! Do -20 % na zabiegi modelujące sylwetkę

Tylko do 26 stycznia w Allestetis zabiegi modelujące sylwetkę - lipoliza iniekcyjna oraz Endermologie LPG do - 20% taniej!
Są to zabiegi, które skutecznie pomogą pozbyć się zbędnych kilogramów i poprawią jędrność skóry oraz wymodelować sylwetkę.
January
08

KONIEC ROZCZAROWAŃ! POZNAJ ZABIEGI DZIĘKI KTÓRYM SKUTECZNIE STRACISZ KILOGRAMY 
❗️ TYLKO W STYCZNIU W PROMOCJI DO -20% ❗️

promocja_allestetis_styczen_2

Co chwila jesteśmy informowani o „cudownych” zabiegach rozbijajacych, zamrażających, itd. tkankę tłuszczową, których wspólnym mianownikiem jest… rozczarowanie. Pora oddać się w ręce profesjonalistów i odkryć zabiegi redukujące tkankę tłuszczową z medycznie udowodnioną skutecznością utraty 4-6 cm w obwodzie po pierwszym zabiegu.

Dlatego w Allestetis przygotowaliśmy specjalne dla Was zabiegi wyszczuplające:
◾️Lipolizę iniekcyjną
◾️Endermologie LPG
w promocji aż do - 20% tylko do 26 stycznia, które skutecznie pomogą pozbyć się zbędnych kilogramów i poprawią jędrność skóry oraz wymodelować sylwetkę.

Dowiedź się więcej klikając tutaj lub pod telefonem +48 18 265 74 88

BLACK WEEKS

Już niedługo na koniec listopada w całej Polsce rozpocznie się szaleństwo zakupów Black Friday. 
Tymczasem w ALLESTETIS już wystartowała największa w roku listopadowa promocja - BLACK WEEKS! Tylko do 1 grudnia możecie Państwo dokonać zakupu dowolnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii Hi-Tech aż do -50% taniej!
November
20

BLACK WEEKS czyli wielkie szaleństwo przecen -50% w ALLESTETIS!

Już niedługo na koniec listopada w całej Polsce rozpocznie się szaleństwo zakupów Black Friday.
Tymczasem w ALLESTETIS już wystartowała największa w roku listopadowa promocja - BLACK WEEKS! Tylko do 1 grudnia możecie Państwo dokonać zakupu dowolnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii Hi-Tech aż do -50% taniej! 

Promocja obejmuje:
▪️zabiegi modelujące, antycellulitowe, odchudzające
▪️depilację laserową
▪️zabiegi liftingujące na twarz i ciało,
▪️zabiegi pielęgnacyjne (geneO, mikrodermabrazja diamentowa, peelingi, mezoterapia bezigłowa)
▪️zabiegi z użyciem wypełniaczy - botoksu oraz kwasu hialuronowego
▪️zabiegi laserowe
▪️makijaż permanentny oraz wiele innych!

black_weeks_ogolny

By wziąć udział w promocyjnych zakupach z okazji Black Weeks nie trzeba nawet wychodzić z domu. 
Będą one dostępne zarówno w dowolnej placówce Grupy ALLMEDICA, jak i w sklepie internetowym Allestetis ➡️ https://allestetis.pl/kategoria/bony-tematyczne